Wpis z mikrobloga

Jest możliwość podpisania jakiejś umowy (cywilno-prawnej(?)) czy coś, tak żebym ja miał pełno prawo do sprzedaży/przejęcia pojazdu, który nie będzie zarejestrowany na mnie? (Jako współwłaściciel też nie, nie będę ryzykował, że mi zniżki polecą, jeśli kierowca doprowadzi do kolizji).

Kupuję kuzynowi motocykl, nie jest on do końca wiarygodny jeśli chodzi o spłacanie rat i dopiero co ogarnął się i wyszedł z nałogu, więc muszę mieć jakieś zabezpieczenie na wypadek jego powrotu do nałogu, bądź nie spłacania mi rat.

Kredyt biorę na siebie, i stąd to zamieszanie.
Chcę pomóc chłopakowi, to mój chrześniak, a zanim wciągnęła i zmieliła go maszynka o nazwie nałóg, był pasjonatem motocykli, i ogólnie motoryzacji.

Jutro i tak dzwonię, do jakiegoś notariusza w mieście, ale chciałbym z góry wiedzieć, czy w ogóle takie coś jest możliwe, bo jak dla mnie to mega dziwna sprawa...

#prawo #prawokonsumenckie #notariusz #narkotykiniezawszespoko #radcaprawny #poradaprawna
  • 8
Najczęściej używanym wekslem tego rodzaju jest weksel "kaucyjny in blanco". Jest to weksel niezupełny, przeważnie jako czysty blankiet z podpisem (weksel goły), lub weksel zawierający wszystkie elementy ustawowe znane w chwili wystawienia (weksel właściwy), wręczany z przeznaczeniem jako kaucja. Do weksla niezupełnego może, ale nie musi, być spisane porozumienie, na jakich warunkach prawny posiadacz weksla może go uzupełnić. Porozumienie takie nazywane jest deklaracją wekslową lub umową wekslową.


Z tego co wiem weksel
@Alkonauta: skoro wybierasz się do notariusza to zapytaj go o poddanie się egzekucji w trybie 777 kpc. dzięki temu unikniesz postępowania sądowego, bo taki akt notarialny jest tytułem egzekucyjnym, z którym po uzyskaniu klauzuli wykonalności lecisz od razu do komornika.
@frisorovicz ehh strasznie to wszystko pogmatwane się wydaje. Mam nadzieję, że jakiś notariusz będzie na tyle skłonny do współpracy, że mi to wszystko w jasny, prosty i przejrzysty sposób wyjaśni przez telefon.