Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czołem mirki, potrzebuje pomocy z lapkiem. Dziś sobie wymieniałem RAM i od czasu tej wymiany lapek nie działa mi na baterii, w ogóle nie reaguje, dopiero jak podłącze do prądu to wszystko działa. I co kaman? Jak już włączę to pokazuje, że ładuje ale ciągle ma 91%, a tylko odłącze zasilanie z prądu i laptop gaśnie. Pomocy ()

#notebook #pcmasterrace #laptopy #laptop #elektronika #elektroda
cherrz - Czołem mirki, potrzebuje pomocy z lapkiem. Dziś sobie wymieniałem RAM i od c...

źródło: comment_XRBZPzC0iYPvcJUHztzSgjRSWunlcQyy.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cherrz: do wymiany ramu nie wyciąga się płyty, czyli raczej nic tam nie odkręcałeś. Mam podejrzenie, że zrobiłeś wymianę w trybie uśpienia, na - de facto - zasilanej baterii i coś gdzieś dotknąłeś..
  • Odpowiedz
musiałem wyjąć płytę tym samym odłączyć ją od baterii

@cherrz: ()
No to chyba wymieniałeś nie z tej strony co trzeba. Albo czegoś nie podłączyłeś z powrotem (albo na odwrót), albo coś przykręciłeś za mocno. Mi się kiedyś udało śrubką dokręcić mostek zasilania i przestał zasilacz działać (dosłownie pół obrotu za dużo).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gallg: nie próbowałem, ale jak podłącze do prądu to kość normalnie działa, mogę uruchomić lapka itp
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
A i miałem taki problem, że touchpad działał w BIOSie, a w Windowsie już nie, ale chyba się naprawiło
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RRybak: próbowałem już nawet żadnych śrubek nie przykręcać, koleszka trochę w tym siedzi i mówi, że być może kontroler baterii padł, ale daleko mieszka ode mnie i muszę sam sobie radzić
  • Odpowiedz
@cherrz: hmm.. w tym modelu są ogniwa i jedyne połączenie jest chyba przez to gniazdo - nie widzę tu żadnego okablowania, resztę masz raczej podpięte.
Dziwne jest to, że ją wykrywa, czyli coś by mogło nie stykać. Czytam, że asus klei je do obudowy, jest szansa, że coś odkleiłeś podczas odrywania.
Przeczyść styki z jednej i z drugiej strony. Jak nie podziała i nie masz innej pomocy, to osobiście chyba
  • Odpowiedz