Wpis z mikrobloga

w kraju jest więcej osób które aktywnie i z poświęceniem dąży do uzyskania tej „jakiejś brei” i cierpi, kiedy się to nie udaje,


@wykopyrek: ależ niech dążą, wtedy to dla nich nie breja tylko ukochane dzieciątko. Niektórzy widzą życie w drzewach. Każdy sobie żyje jak mu się podoba.

Może to jest jednak ludzkie życie


@wykopyrek: nie jest. Ludzkie życie to świadomość. Poza świadomością jest kupa mięsa.
  • Odpowiedz
@bacaa90: nie jestem konserwą, po prostu mam wykształcenie biologiczne i wiem, że płód to zarodek człowieka, a nie spletek komórek. Nawet nie w pełni wykształcony człowiek, to człowiek. Tak samo jak człowiek z nieprawidłową liczbą chromosomów, czy dziecko itp itd. Aborcja jest niemoralna i tyle. Czy uważam, że powinna być legalna? Tak, ale tylko w pewnych przypadkach, a nie na zawołanie, bo komuś się chciało zaoszczędzić na gumkach. W przypadku
  • Odpowiedz
@MsChokesondick: aborcja to rzadko kiedy wyssanie jakiejś brei, tylko znacznie częściej wysysanie czegoś, co już człowieka przypomina, ma wyraźnie wykształconą głowę i kończyny, które są w procesie łamane, lub w ogóle odrywane. Ja pragnę tylko przypomnieć, że układ nerwowy u człowieka rozwija się bardzo wcześnie i w 10 tygodniu już funkcjonuje, a więc twoje dziecko czuje ten ból.
  • Odpowiedz
@wykopyrek: w mojej filozofii życie to jak najbardziej świadomość. Potwierdza to zresztą praktyka odłączanie ciał w stanie wegetatywnym od maszyn. Żyje Hawking, którego umysł działa, a ciało nie, a nie ciało z nieaktywnym mózgiem.
  • Odpowiedz
@MsChokesondick: nie jestem prolajferem, tym bardziej żadnym fanatykiem. Tak jak pisałem wyżej, w niektórych przypadkach uważam, że aborcja powinna być wręcz zalecana. Natomiast aborcja taka jakiej oczekuje lewica to przesada. Moim zdaniem maks do 6 tygodnia. Ponadto wszelkiego rodzaju pigułki dzień po powinny być dostępne w każdej aptece. No ale zaślepki na oczy i każdy kto się nie zgadza z moim zdaniem to fanatyk xD
  • Odpowiedz
@VeleiN: Pierwszy link z brzegu: The neurons that extend from the spinal cord into the brain need to reach all the way to the area of the brain where pain is perceived. This does not occur until between 23 and 24 weeks.

Nawet faktów nie potraficie ogarnąć. Ależ ja gardzę prolajfem, no chyba najbardziej ze wszystkich grup ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@VeleiN: tak to wygląda w przypadku tych pragmatyków, którzy popierają ten "kompromis" i wymyślają dziwaczne ograniczenia.

Sprawa jest prosta: albo wierzysz, że płód to życie święte i nienaruszalne, więc jesteś konsekwentnie za totalnym zakazem, albo w to nie wierzysz, zatem nie ma powodu, dla którego aborcja miałaby byc jakkolwiek ograniczona.

Zatrzymywanie się w pół drogi to takie łaskawe zdejmowanie z kobiet ciężaru, kiedy zajdą odpowiednie wg oceniającego okoliczności łagodzące (zagrożenie
  • Odpowiedz