Wpis z mikrobloga

@polskipolaczek: odkąd z pobliskiej poczty wywalili na zbity pysk te głuche, wiecznie obrażone, ryczące menopauzy, to nagle okazało się że da się załatwić taką i wiele innych wcześniej niemożliwych do załatwienia spraw. Tylko za pierwszym razem miło i sympatycznie wytłumaczono mi że np da się awizo odebrać w ten sam dzień, ale dopiero tuż przed zamknięciem. Jak listonosz wróci już z "rejonu"
  • Odpowiedz
@totalski: przecież na Awizo masz informację - odbiór po godz. ( tutaj wpisać ) U mnie na osiedlu W-wa jest odbiór po 18, poczta do 20. Na działce (wieś) odbiór od dnia nastepnego od 8.00 ( poczta otwarta do 15 )
  • Odpowiedz
Tylko za pierwszym razem miło i sympatycznie wytłumaczono mi że np da się awizo odebrać w ten sam dzień, ale dopiero tuż przed zamknięciem. Jak listonosz wróci już z "rejonu"


@totalski: co jest w dużej części przypadków ściemą, bo listonosz idzie w teren z awizami, a przesyłki leżą sobie spokojnie na poczcie...
  • Odpowiedz
@Matrioszkawkieszeni: Jak paczka albo inna przesyłka, która nie mieści się do standardowej skrzynki, szła pocztą, a nie kurierem pocztowym, to listonosz nie ma obowiązku „próby doręczenia”, tylko od razu awizuje. Więc czy na pewno musiał być u Cb listonosz?
  • Odpowiedz
@agaciksa: wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że nie dostajesz często nawet awizo xD jeżeli nie śledzisz trackingu to nawet nie wiesz, że awizowali (ofc wirtualnie, bo po co iść z papierowym awizo).

A co dopiero z niespodziewanymi poleconymi, wtedy nawet nie masz opcji zareagować.
  • Odpowiedz
@totalski: moze mieszkasz u mnie w sasiedztwie.

ze starymi babami byl problem bo na mojej poczcie rzucaly paczki na zapleczu gdzie popadnie. zadnego systemu segregacji. potem chodzily i szukaly tych paczek wiecznie obrazone a w kolejce czekalo sie godzine.

teraz zmienili baby, one jakis system zeszytowy wprowadzily i kolejki zmniejszyly sie, paczki sa sprawnie wydawane i jedynie ludzie zatruwajacy kolejke przelewami ciagle wkurzaja
  • Odpowiedz
@polskipolaczek: I idziesz sobie po pracy, zmęczony nadać list.. Przed Tobą kolejka ludzi, którzy KUR#$A NIE POTRAFIĄ PRZECZYTAĆ INFORMACJI O TYM ŻE ODBIÓR JEST PO 19-STEJ (albo następnego dnia roboczego). PAni tłumacz kretynowi żeby przeczytał co jest napisane na tym durnym awizo. I jedni puszczają swoje "achaaaa" (no bo ciężko skojarzyć fakt że kurier musi wrócić z tą paczką do oddziału), ale i tak najgorzej jak Ci jakiś nerwusek przez 15
  • Odpowiedz
@paruwczanbiedronki: ale to przecież nie mój problem. nie są w stanie dostarczyć tych przesyłek ze względów złej logistyki ale pieniądze za dostarczenie biorą bez zmrużenia oka


@Trust_Me_Im_Engineer: Tak, wzięli pieniądze jak za list, a jakiś Chińczyk wysłał Ci pralkę jako list i to wina listonosza przecież ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz