Wpis z mikrobloga

Witam wsyzstkich na tagu, wrzucam plan do oceny. Celem jest głównie hipertrofia, przede wszystkim łapy, bok i tył barku, łydy i góra klaty, przy okazji poprawa siły, balansu lewo prawo i równowagi na jednej nodze.

W zeszłym roku, po przerwie od regularnych ćwiczeń (nieregularnie leciało głównie podciąganie, pompki i brzuch) zrobiłem redukcję na 5x5. Wcześniej, ćwicząc regularnie też głównie leciałem na 5x5, teraz dla odmiany zainspirowałem się wodynowym 15 10 5, ale że ponad 10 powtórzeń to cardio, więc trochę zmniejszyłem zakresy ;).

Zestaw ćwiczeń w każdym tygodniu jest taki sam, zmieniają się tylko zakresy powtórzeń dla danej grupy ćwiczeń, np. główne boje: pierwszy trening - 10 powtórzeń, drugi - 8 p., trzeci - 5 p. Po trzech tygodniach zaczynam od nowa ze zwiększonymi ciężarami. Brzuch robiony w pozostałe dni - łącznie parę, paręnaście serii. Ds - dropset.

Na razie mam za sobą 1. tydzień - testowy, zastanawiam się czy nie przyciąć objętości na czwórki, w sumie jedyna partia, przy której mam wątpliwości co do pełnej regeneracji. Przy okazji myślę czy nie skrócić cyklu do 2 tygodni (2 zakresy powtórzeń dla danej grupy ćwiczeń, po 2 tygodniach reset i dorzucenie ciężaru). Ogólnie planuję jechać planem jakieś pół roku spokojnego masowania.
#mikrokoksy
dstjwsk - Witam wsyzstkich na tagu, wrzucam plan do oceny. Celem jest głównie hipertr...

źródło: comment_MyQ9Y8myrLkNAw5rQMFqRXwegF4VfL7w.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Staż długi, tyle że w kratkę, szczególnie ostatnimi czasy ;). Wyniki po przerwie i redukcji słabe, martwy: 140x5x5, przysiad 110x5x5, ławka 100. Na redukcji leciało pod 30 serii na trening, z tym że 3x na tydzień i było ok. Teraz, przy dodatnim bilansie i długim spaniu mam nadzieję, że też da radę.
  • Odpowiedz
Celem jest głównie hipertrofia, przede wszystkim łapy, bok i tył barku, łydy i góra klaty, przy okazji poprawa siły, balansu lewo prawo i równowagi na jednej nodze.


@dstjwsk: Jeszcze zapomniałeś dodać, że chciałbyś poprawić tym planem, gibkość, szybkość, dynamikę, wytrzymałość, i jeszcze zamienić tłuszcz na mięśnie...

Plan pokazuje że nie masz pojęcia o treningu, klepiesz bezmyślnie ćwiczenia i serie, serie które są bardzo kiepskiej "jakości" i za wiele nie dają.

Polecam
  • Odpowiedz
Co masz na myśli pisząc o seriach kiepskiej jakości?


@dstjwsk: Chodzi o to że robisz serie i myślisz że jest ciężka że RPE wynosi 8-9 a w rzeczywistości to jest 5-6. Po prostu to widać po ilości ćwiczeń, serii, dni treningowych... Musisz ćwiczyć, wykonywać ćwiczenia na pół gwizdka że tak to ujmę, bo gdybyś się przyłożył, poczułbyś że z planem jest coś nie tak :P
  • Odpowiedz