Wpis z mikrobloga

Pomożecie?
Jestem nałogowym palaczem czyt. paczka dziennie i zastanawiam się nad zakupem IQOS 2.4.
Czy są, tu podobne osoby, które paliły dużo zwykłych papierosów i po przejściu na IQOS "zmniejszyły palenie".
Odczuliście jakieś "pozytywne" skutki używania IQOS-a?
Słyszałem, czytałem różne opinie na temat IQOS jedni mówią, że jest zajebisty, a inni że to tandeta i chwyt marketingowy koncernów, które zaczęły tracić $ po wprowadzeniu e-papierosów.
Jak jest u was? dużo zużywacie "heets-ów" dziennie?.
Jaki jest smak? które są według was najlepsze?.
Chciałbym spróbować z tym ustrojstwem ale jestem zielony w temacie.
PS> największy sukces 6 miesięcy na e-papierosie bez używania zwykłych papierosów, ale minus taki, że dusiło mnie jakbym miał astmę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dzięki za odpowiedzi i pomoc Mirabelki i Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#iqos
  • 25
@PapaSar: Ogólnie nie paliłem dużo na codzień tak maks 5 fajek. W weekendy palilem więcej, bo wiadomo alkohol i te sprawy. Jak była dobra impreza to czasem nawet ponad paczke potrafilem wypalić. Taki moj background. Odkad zaczalem stosowac iQOSa palilem go tak samo jak fajki, ale ostatnio mi sie popsul i nie mam motywacji zeby go naprawic (mimo tego ze przysluguje 1 wymiana bez wzgledu na rodzaj i pochodzenie usterki). Generalnie
@Old_gamer1988: Wiem, że ma nikotynę tak samo jak e-papieros. Chodzi o fakt zmniejszenia + wyeliminowania nałogu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Z e-papierosem miałem tak, że na początku używałem go często po czym coraz rzadziej i można powiedzieć, że 5 miesięcy nie paliłem w ogóle.
A cena 150 zł + darmowe paczki kuszą.

PS> jakie heetsy są najlepsze? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@PapaSar: Ja nie polecam, można to palić, ale miałem często problem z tym żeby się wgl zaciągnąć. Jedenym się można było dobrze zaciągnąć, a drugim wcale co zabijało całą przyjemność. Musisz spróbować, może Ci podejdzie. Smak to kwestia indywidualna, mi podeszły granatowe mentole.
@PapaSar: Generalnie w mojej opinii łatwiej odstawić IQOSa niż szlugi. Nie wiem od czego to zależy, ale zdecydowanie łatwiej potencjalnie byłoby mi odstawić podgrzewanie niż tradycyjne szlugi, a IQOSa mam od 2 miesięcy.

Czy zmniejszysz palenie to zależy od Ciebie - ja na początku paliłem IQOSa trochę więcej niż zwykłych szlugów z podjarki urządzeniem. Obecnie jaram tyle samo co kiedyś szlugów.

Inna kwestia jest taka, że IQOSa możesz palić chociażby w
ja jarałem paczkę czerwonych malborków i po przeskoczeniu na iqos na początku tyle samo jarałem heetsów. teraz pół paczki przez cały dzień. łapy nie śmierdzą, z pyska nie śmierdzi, lepszy oddech, mniej zadyszki, świat zapachów znowu ze mną. jeszcze przez kilka miesięcy przy alko zdarzało mi się normalnego zajadać ale teraz już nie mogę znieść smrodu papierocha
@PapaSar: Paliłam prawie paczkę dziennie po przejściu na iqosa dwa tygodnie temu więc dość nie dawno nie ukrywam przez pierwsze 3 dni miałam problem paliłam nawet więcej więc po tem ogarnełam ze jest to dlatego bo nie mając prawie dymu zaciągałam się dwa razy szybciej i czas palenia skróciłam do 2 minut przez co czegoś mi brakowało, teraz pale mniej nie ukrywam bo jak chce mi się zapalić drugiego to fakt
@PapaSar: Co do tych cudownych poleceń nie potrzebujesz ich... też mogę ci wysłać polecenie nie ma problemu ale z nim czy bez masz to samo, zyskuje osoba co ciebie poleciła na darmowych paczkach :) Jak masz punkt sprzedaży iqosa idź, tam cię zarejestrują do tego systemu i dadzą upust i 3 paczki za darmo :) Za 2.4 plus bez żadnego polecenia zapłaciłam 150zł :) Dostałam też kod na 1+1 bo to
@PapaSar: Też paliłem zwykłe fajki i sprawa wygląda następująco.
Zazwyczaj przedstawiciele zachęcają do powstrzymania się od palenia zwykłych przez 7 dni i teraz są dwie opcje:
- albo już nie zapalisz tradycyjnych ( a jak spróbuje się to większość osób bierze na wymioty),
- albo nie wytrzymasz nawet dwóch dni i wrócisz do zwykłych papierosów.
Paczka zwykłych wystarczała mi na dwa dni, teraz palę tylko iqos i wydaje mi się, że
@krzysztof-anielczyk: Rozszerzona gwarancja jest nie tylko za polecenie :) Nikt mnie nie polecał i też mam bo to jest po prostu gdy przy zakupie zarejestruje się do platformy iqos friends. Teraz mój chłopak kupił z mojego polecenia sobie i tylko ja na tym zyskałam kod na 5 w cenie 1 . Fajnie ale po co ludzi kłamać że tylko z polecenia będą mieć lepiej i więcej. Też dostałam kody na paczki