Wpis z mikrobloga

Mirki, orientuje sie ktoś jak wygląda sprawa jak ktoś np długo był za granicą i w międzyczasie wygasło mu prawo jazdy z powodu badań lekarskich?

Czy po powrocie wystarczy tylko zrobić badania i złożyć kwit czy jest jakieś przedawnienie?

#prawojazdy
  • 3
@slums: coś mi świta, że jak się upierdliwej biurwie przyznasz do "długo był za granicą" to zablokuje ci na 180 dni możliwość zrobienia w Polsce czegokolwiek z Prawem Jazdy

@totalski: Nawet jeśli to rozumiem, że uprawnienia w żaden sposób sie nie przedawniają o ile nie zostały odebrane prawnie? Bo ktoś mi próbował nagadać, że jak się długo nie odnawia to mogą być cyrki.

Nie śledziłem zmian prawnych, słyszałem też, że podniesiono cenę za te durnowate "badanie wzroku"?
@slums: kiedyś dawno temu podobno było coś takiego, że jak mieli (urzędnik? policja?) dowód że długo nie jeździłeś, to mogli wysłać na powtórny egzamin. Ale ile w tym prawdy i czy to aktualne - nie wiem i chce mi się po góglach/ustawach sprawdzać. Są na wypoku ludzie który te akty prawne mają w przysłowiowym małym palcu, może jak nawypisuję tu jakiś bzdur to któregoś zmotywuję do napisania sprostowania :)