Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, potrzebuję jakiejś książki psychologicznej o samoakceptacji w związku. O tym jak źle to wpływa na związek i w jaki sposób pracować nad swoją niską samooceną.

Próbuję coś stworzyć, a cały czas mam poczucie zwątpienia. Nie jestem zazdrosny o innych. Ale nie mogę zaakceptować tego, że drugiej osobie na mnie zależy. Pomimo tego, że w niektórych momentach to zauważam. Mój mózg nie potrafi tego zaakceptować i po jakimś czasie następuje zwątpienie w szczerość drugiej strony.
Co ją odrzuca ode mnie. Takie błędne koło, bo ja wtedy jeszcze bardziej powątpiewam.

Dodatkowo zwrócenie uwagi na moje błędy zdarza mi się przeradzać w kłótnie. Co jest totalnie bezsensowne, a robię to podświadomie. Nie potrafię się w pewnym momencie opanować ( ͡° ʖ̯ ͡°) Myślę, że w ten sposób chce mnie skrzywdzić i uruchamia mi się mechanizm obronny. Dopiero po czasie zauważam, że to ja #!$%@?łem.

Ogólnie ta niska samoocena objawia się jeszcze tym, że za jakiekolwiek konflikty pomiędzy nami obwiniam głównie siebie. Chociaż czasem nie następują one z mojej winy. To na siłę szukam tam swoich błędów.

Nie wiem potrzebuję psychologa i jakiejś książki. Doradźcie coś mireczki. Nie chcę zepsuć jej życia swoim #!$%@? i widzę w tym ostatnią szansę.
Co lepsze dochodzi do tego jeszcze relacja na odległość co jeszcze bardziej utrudnia całą sytuację ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Cały mój problem wywodzi się z tego, że nigdy nie byłem z nikim w związku. Właśnie przez taką niską samoocenę. Ale teraz jak powoli zaczynamy coś tworzyć to nie mogę uwierzyć w to, że ktoś może mnie pokochać. Przez te wszystkie lata w samotności jest to dla mnie wręcz niemożliwe do zaakceptowania. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Potrzebuję ściany tekstu po której przeczytaniu wryje mi się w tę moją głowę i się opamiętam.

#zwiazki #psychologia #ksiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak wspomniał @troglodyta_erudyta nie skupiaj się na samoakceptacji w związku, lecz akceptacji siebie jako takiej. Tylko czekaj, relacja na odległość? Spotykasz ją rzadziej niż raz w miesiącu? A może relacja wyłącznie przez internet? Rzuciłeś tym mimochodem, a to przecież jedna z najważniejszych tu rzeczy. To alienuje.

A może jest tak, że panikujesz, reagujesz nieproporcjonalnie do sytuacji i ona nie wie jak na to zareagować?

Tak, czy siak, psychoterapeuta brzmi dobrze.