Wpis z mikrobloga

Kupiłby ktoś z was jeszcze C100 mk1 z DAF w świecie gdzie wszystko jest minimum 4k? Czy to już jest ostateczny moment porzucić full HD? Czy są ludzie którzy jak wchodza na YT i widzą ze nie ma wersji 4K, to od razu przeskakują na inny filmik?

#filmowanie
  • 12
@Peterov: Wiem, że relikt, ale dla mnie dalej jest to sprzęt w którym wszystko jest oprócz 4K i jakichś sensownych trybów slow motion. Nie trzeba tego dodatkowo rigowac, handheld jak się patrzy. C200 tak często nie pojawia się z second handu, a ja nie planuje zarabiac na video, tylko cykać ładne obrazki do szuflady, więc cena 20k trochę no.. Nie ta półka cenowa.

Wracam do tematu filmowania po 4 latach przerwy.
@orchee: Jeśli miałeś wtedy zacofany sprzęt to teraz znów taki będziesz miał kupując c100 mk1. Bo jeśli chcesz kręcić ładne obrazki do szuflady to wystarczy Ci VDSLR - Lumix G7/G80.
Nie wiem jakie masz szkła itd.

Może Panasonic HC-X1000. Wołam @kj5 i @sirrek, może coś Ci podpowiedzą.
@orchee po co ci xlry i internal ND do kręcenia do szuflady ? Nie wiem stary, ja wolałbym już przeżyć nakręcane filtry i inne braki wynikające z używania bezlusterkowcow a w zamian mieć zdecydowanie lepszy sprzęt

Taki pocket 4k stoi lata świetlne nad c100 pod względem jakości ale nie ma wbudowanych nd. Serio warto go odrzucić przed ten jeden brak ? Dla mnie nie.
@Peterov: @kj5: mam szkła Canona EF, muszę popatrzeć czy metabones dalej kosztuje tyle co obiektyw, żeby przejść na micro 3/4. Czy pocket dalej nagrywa max 20 minut na jednej baterii, bo ja wiem wszystko o sprzęcie generację albo dwie w plecy i aż boję wchodzic w rabbit hole pt recenzje sprzętu i porównania. Mam mikrofon pod xlr, czasem nagrywalem z dźwiękiem stąd to pseudowymaganie. Filtry szare też są w szufladzie,
@orchee nie no stary ja to rozumiem i tego pocketa rzuciłem jako przykład tego że dzisiaj na prawdę nie ma idealnej kamery która ma wszystko i trzeba sobie po prostu powiedzieć z czego jest się w stanie zrezygnować i kupić taki sprzęt który to spełnia.

I nie zrozum mnie źle, ja też jak mam robić Livestreama czy kręcić dokument to wolę coś co może nagra w trochę gorszej jakości ale ma to
@kj5: ok. Dzięki za odpowiedzi :) To jeszcze jedno pytanie, zanim wejdę w rabbithole'a i daje wam spokój :)
Czy pojawił się jakiś tańszy konkurent metabones przez ostatnie lata, jeżeli chciałbym zainwestować w body sony czy jakiegoś micro 4/3 bez porzucania systemu obiektywów?