Wpis z mikrobloga

@YgoR: Korwin sam przyznał, ze zamierzał bojkotować uchwałe (miał opusicc sale), ale pozostał zaskoczony zmiana kolejnosci głosowań. I powiedział, że jeżeli weszło sie miedzy wrony trzeba krakac jak one. Tyle, że to nie było głosowania przez przyciski, wiec trudniej było sie wstrzymac. Natomiast uchwałe uznał za zbedny krok.
ale wiesz że przyjąć uchwałę przez aklamację, nie oznacza że przyjmuje się ją przez klaskanie?


@L3stko: A to opisane w regulaminie jak sie wyraża poparcie podczas aklamacji? Wszyscy wstali i klaskali. Korwin siedział i milczał.

Na wiki:

Aklamacja[1] (łac. acclamatio z ad „do, z” i clamo „wołam”; consensus ordinum „zgoda stanów”) – sposób przyjęcia ustawy lub wniosku w demokratycznych organach władzy ustawodawczej. Wniosek zostaje przyjęty poprzez aklamację, gdy zostaje zaakceptowany jednomyślnie
@szurszur:

Korwin sam przyznał, ze zamierzał bojkotować uchwałe (miał opusicc sale)


Od kiedy brak obecności na głosowaniu oznacza sprzeciw? Myślisz, że jak Marszałek czytając projekt uchwały pyta się posłów czy ktoś jest przeciw, to patrzy czy któryś z nich nie wychodzi z sali? Zajrzyj może najpierw w regulamin Sejmu.

Natomiast uchwałe uznał za zbedny krok.


I miał całkowitą rację.
@L3stko: To w jaki Sposób Korwin poparł uchwałe? Siedzeniem?
Tym bardziej, że negatywnie sie o niej wypowiadał.

Od kiedy brak obecności na głosowaniu oznacza sprzeciw? Myślisz, że jak Marszałek czytając projekt uchwały pyta się posłów czy ktoś jest przeciw, to patrzy czy któryś z nich nie wychodzi z sali? Zajrzyj może najpierw w regulamin Sejmu.


@YgoR: Ja nie pisałem, że był przeciw, wiec nie rozumiem do czego Twój wywód.
Aczkolwiek
@L3stko: A czyli nie masz niczego na poparcie tego, że Korwin uchwałe poparł.
Na razie mamy jako argument za brakiem poparcia- 1. Nie wstał. 2. Nie klaskał. 3. Uznał, że nie powinno się odpowiadac oficjalnie Putinowi. 4. Przyznał, ze podczas uchwalania był na sali przez pomyłkę.

Zrobiono na Korwina nagonkę medialną zupełnie bez przyczyny.


Jak to nagonka bez podania przyczyny? Przecież wyraźnie zaznacozno, że chodzi o odmienne niż innych zachowanie Korwina.