Wpis z mikrobloga

Jak zacząć programować? Nic na ten temat nie wiem, bo właściwie tylko na informatyce w gimbie miałem styczność z językiem HTML (całkiem nieźle mi to szło). Podpowie ktoś cokolwiek?
#programowanie
  • 28
  • Odpowiedz
@Buazei: Nie słuchaj januszy typu @xmadesio bo to polackie #!$%@? typowego grupowicza na facebooku co to na grupce dla nowych zjadł wszelkie rozumy świata. Ogarnij sobie języki np. JS, python , poszukaj tutoriali zacznij klepać kod, proste zadania. Najlepiej jakbyś się zdecydował w co chcesz iść.
  • Odpowiedz
@Buazei: wybierz sobie język , wybierz tutorial na youtubie i jazda.Generalnie tutoriale to tylko to podstawy i to ogólne , większość rzeczy poznasz jak już spotkasz jakiś problem i będziesz marnował godziny na grzebaniu w stacku i w hinduskich poradnikach . Niestety innej metody nie ma , chyba że ktoś mnie poprawi.
  • Odpowiedz
@Maslo_Z_Chlebem: No to własnie dlatego najlepiej mieć jakieś tam podstawy, później stażu szukać. Po stażu jak się spisujesz często firmy zatrudniają. Wiele osób to ogarnie podstawy i pisze cv i tak włąsnie tworzą się te mity że "aa bo tyle ludzi i wogole to nie ma co".
  • Odpowiedz
@BomBom dobrze gada.
@Buazei: wymyśl sobie co chcesz zrobić (np. na początku prosty kalkulator) i szukaj jak to zrobić.
Później wybierz coś trochę trudniejszego. I tak w kółko.

Warto spróbować, ale też nie przejmuj się jeśli będziesz czuł, że to jednak nie dla Ciebie. Jest wiele ciekawych rzeczy, które można robić.

Załączam śmieszny obrazek dla atencji.
JavaDevMatt - @BomBom dobrze gada. 
@Buazei: wymyśl sobie co chcesz zrobić (np. na p...

źródło: comment_Cm36DERRH8M1GFBpVM6nJvP4Bz39PEms.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@BomBom: teraz jest trochę ciężej niż kiedyś, gdzie pierwszy lepszy junior mógł się dostać jak szukali. Ale wystarczy mieć trochę umiejętności i raz dwa praca się znajdzie bo z 95% tych 'informatyków' teraz to albo ludzie co kompletnie się nie nadają ale 15k to idę, albo szybki bootcamp i pozjadal wszystkie rozumy gdzie to ON będzie tłumaczyć co i jak ma być robione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zerathul: No patrząc po kilku grupkach na face wiele osób szydzących z jakichś ofert czy pomysłów w kolejnym poście się pyta jak wycentrować tekst albo jak diva ustawić dlatego mówie ze nie warto słuchać takich pajacy.

Polacy zauważyłem to do siebie it że mają najwiecej do powiedzenia jak moga komuś wbić szpilę, ale żeby samemu coś zaprezentować to już tak trochę ciężkawo.

A no i oczywiście reklamowanie swoich gównoblogów zawsze na
  • Odpowiedz