Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanie: czy spotkał się ktoś z Was z wadliwymi matrycami w Mi Notebook Air 13.3? Po ponad dwóch latach zaczęły pojawiać się "efekty" podobne do "burn-in" w OLED-ach(tu oczywiście matryca jest IPS), coś podobnego jak na TYM WIDEO . Nie chodzi mi o domaganie się czegokolwiek, od kogokolwiek, zresztą sprzęt jest już dawno po gwarancji, po prostu chciałem się dowiedzieć czy miałem pecha czy coś jest na rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podobno sprawa dotyczy tylko modeli 2016 i 2017, później zastosowano inne panele. Na Ali są zamienniki w okolicach 60 USD, może ktoś wie jakiej to jest jakości ?

To mój pierwszy post na wykopie, proszę o wyrozumiałość :D ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#xiaomi #gearbest #banggood #aliexpress
  • 4
@misio1771: ten problem dotyczy paneli Sharp. Co ciekawe występuje też w laptopach innych producentów z tym samym panelem, co laptopy Xiaomi. Naprawić się tego nie da. Możesz wymienić panel we własnym zakresie ale podobno jakość obrazu jest trochę gorsza i mają mniejszą jasność niż oryginalny panel. Brak gwarancji, to główny powód dla którego nie kupiłem laptopa Xiaomi. Myślałem o nim długo ale dałem sobie spokój i jak widać dobrze zrobiłem (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Papf_: ludzie na YouTube piszą że ten problem występuje po kilku miesiącach więc to nic nie zmienia w moim myśleniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupno laptopa za prawie 3k bez ani jednego dnia gwarancji w Polsce to albo odwaga albo głupota.
Dzięki za odpowiedź @dziobnij2 :) Tak jak mówiłem, sprzęt i tak byłby już po gwarancji, a że kupiłem go jeszcze przed skokiem kursu dolara za ok. 2600zł to nie narzekam, nawet doliczając te 300zł za matrycę i to, że musiałem wymienić pastę na CPU, bo była źle nałożona. Ale delikatny undervolt + dobra pasta i sprzęt śmiga jak złoto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)