Wpis z mikrobloga

Mam zainstalowanego adblocka. Jest on wyłączony na serwisach takich jak youtube czy główne strony informacyjne. Zdaję sobie sprawę że serwisy z których korzystam zarabiają na mojej obecności poprzez wyświetlanie reklam. Reklamy te są zwykle nie nachalne lub nie przeszkadzają znacznie w korzystaniu z serwisu. Gdy wchodzę na losową stronę w sieci nie chcę być zasypany wyskakującymi okienkami, reklamami maści na suchość pochwy, jakimiś ukrytymi polami lub clickbaitowymi treściami. Kiedy jakaś strona poprosi mnie o wyłączenie adblocka robię to. Wychodzę z założenia że jeśli ja wyłączam adblocka to oni nie zasypią mnie jakimś syfem i dadzą mi dostęp do treści. Nie inaczej było dzisiaj. Zobaczyłem ciekawy artykuł, wszedłem na stronę, jak się okazało jest to strona TVP3 Rzeszów. Strona wyświetliła mi komunikat o wyłączeniu adblocka. Mam mały dysonans ponieważ nie wiem dlaczego miał bym wyłączać tu adblocka. TVP jest finansowany z podatków obywateli. Nawet jeśli ktoś nie płaci to TVP dostaje od państwa potężne rekompensaty. Jest to telewizja publiczna a zamierza na mnie zarobić. O ile jest to zrozumiałe w przypadku telewizji gdzie nie mamy możliwości wpływania na treść a sam fakt istnienia reklamy jest czymś normalnym. Jeśli wchodzę na stronę instytucji finansowanej z pieniędzy podatników nie powinna być pobierana przymusowa opłata w postaci reklamy za obejrzaną treść.

#dobrazmiana #tvpis #tvp #oszukujo
0.....4 - Mam zainstalowanego adblocka. Jest on wyłączony na serwisach takich jak you...

źródło: comment_ozDxldYKLY4pB0FqxiviyQuFv6YWvAgc.jpg

Pobierz

Powinni blokować adblock?

  • Tak 15.6% (5)
  • Nie 84.4% (27)

Oddanych głosów: 32

  • 1
@0x34: jeszcze bardziej denerwuje mnie to na ich vod. Przed programem dosłownie 5min reklam ( 9 reklam). Co gorsze dodali je także w trakcie emisji czego przy oglądaniu w telewizji nie uświadczysz bo jest zakazane dla telewizji publicznej. Także czemu ja dostaję te reklamy oglądając w internecie? I tak płacimy już za ten program w podatkach. Nawet przy Wiadomościach na vod puszczają te reklamy(na oddzielnej stronie wiadomosci.tvp chyba ich nie ma).