Wpis z mikrobloga

Dużo ostatnio mireczków gra w #nioh, więc podzielę się z wami paroma sugestiami i wrażeniami z gry.

Róbcie jak najmniej zadań pobocznych, zazwyczaj to nuda (bo są wykastrowane z doświadczenia eksplorowania nowego poziomu). Jeśli jest jakaś ciekawa nagroda, to można, ale tylko by grindować, no to szkoda czasu.

Nie przejmujcie się poziomem rekomendowanym. On tak naprawdę dotyczy wyposażenia. Ludzie zazwyczaj kończą tę grę na poziomie duuużo niższym niż zalecany (20-50 poziomów mniej). Po prostu grając pamiętajcie o ciągłym podmienianiu ubranka i brońki na lepsze.

Rozwijajcie drzewka umiejętności, levelujcie magię, ducha, zręczność. Naprawdę warto odblokowywać magiczne moce (niektóre potrafią bardzo ułatwić starcie), używajcie żywej broni. Jeśli nie chce wam się napełniać paska ducha opiekuńczego, użycie kamieni dusz itp. napełni wam go.

Jeśli chodzi o moje odczucia - warto zagrać. Nie jest to poziom wybitności jak gry FS, ale trzyma naprawdę dobry poziom. Czytałem głosy rozczarowania na level design i to trochę zniechęcało mnie przed graniem, ale musiało to być rozczarowanie tylko stroną graficzną. Bo pod tym kątem tym jest różnie... są miejsca z klimatem i ładnym wyglądem, a są i bardzo brzydkie.

Bo jednak jeśli chodzi o level design w znaczeniu konstrukcji poziomów, to tutaj Nioh mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Większość światów (a jest ich sporo) eksplorowało się bardzo fajnie i z satysfakcją odkrywało się skróty, przedmioty, kapliczki. Team Ninja dobrze odrobił lekcję dlaczego soulsborny są tak cenione.

Zadziwiła mnie malutka liczba zwykłych przeciwników w grze, to chyba jeden z największych minusów Nioh. Ile można walczyć z tym samym diabłem albo nieumarłym z włócznią. To naprawdę zaskakujące, że twórcy stworzyli tyyle miejscówek i tyyle bossów, a tak mało mobów. A, a propos bossów - jest ich bardzo dużo i większość bardzo spoko.

To kolejna gra, do której sposobu gry trzeba się przyzwyczaić i w tym całe wyzwanie. Gdy się człowiek przestawi na Nioh, to wcale nie jest tak trudno. No i zawsze jest żywa broń i magia by sobie pomóc. W grze walczy się bardzo przyjemnie, tak samo eksploruje, a to wszystko przy naprawdę fajnym klimacie. 8/10 serdecznie zapraszam, Adam Małysz.

#ps4 #gry
Theos - Dużo ostatnio mireczków gra w #nioh, więc podzielę się z wami paroma sugestia...

źródło: comment_pDFioq8AJHF7TDhjgeFBu9w5HeaP0KMo.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz