Wpis z mikrobloga

Hey.
Pod koniec miesiąca lecę na Cypr i mam kilka pytań.
Pierwsze i najważniejsze. Ktoś wypożyczał samochód? Skąd? Jaka była kwota? Jakieś rady? Nigdy nie brałem samochodu z wypożyczalni oraz nie jeździłem z kierownicą po prawej stronie. Jak widzę na Sebogo, że autka są za mniej niż 30 euro za tydzień, to nawet z pełnym ubezpieczeniem gdyby było 2x tyle to dobra kwota.
Drugie. Będę w Larnace, oczywiście chcę pozwiedzać jak najwięcej, coś szczególnie polecacie?
Trzecie. Jak wygląda przejście Cypr <-> Cypr Północny? Na gov.pl czy czymś tam, jest info, że można bez wizy i paszportu wejść. Samochód też wpuszczą?

#podrozujzwykopem #podroze #cypr
  • 14
  • Odpowiedz
@w__b:
1. Brałem z europcaru, kwota śmieszna typu 150 zł za tydzień, jazdy po lewej nie ma się co bać, miałem manuala i po 15 minutach wszystko ogarniałem a nie jestem jakimś super kierowcą.
2. Ja się nastawiłem na ruiny i archeologię, jest tego trochę na Cyprze, ogarnij sobie przewodnik z wydawnictwa Bezdroże
3. Wystarczy dowód osobisty. Większość dużych wypożyczalni nie pozwala brać samochodu na północ, przy wjeździe kasują 40 euro
  • Odpowiedz
@w__b: co do samochodu, był jeden mirek co polecił mi jedną wypożyczalnie z ubezpieczeniem wyszło jakieś 28e za dobę, ale musiałļym poszukać nazwy, całkiem spoko, bo można było ogarnąć z polką, automat, no i bez większego ciśnienia z jakimiś ryskami czy kaucji, bo tego też nie było no i doba liczona od 9-9 następnego dnia. No i ogólnie automat zdecydowanie lepiej, chociaż osobiście po lewej stronie mi się lepiej jeździło niż
  • Odpowiedz
@w__b: my szukalismy samochodu po prostu na mieście w wypożyczalni. Z dnia na dzien da sie ogarnąć. Samochody z wypozyczalni maja czerowne tablice i lokalni bardzije na nie uważają. Dlatego latwiej się poruszac w ich ruchu. Co do zwiedzania - w Larnace warto wziac rowery i jechać nad slone jezioro, meczet i akwedukt. To wycieczka na caly dzien na luzie.
  • Odpowiedz
@3mielu:
1. Załatwiałeś na miejscu czy przez neta?
2. Mam przewodnik 'analogowy', ale i tak pewnie coś w necie wyszukam. Myślałem o wypadzie do Limassol oraz górze Olimp. Oczywiście Nikozja też obowiązkowo.
3. No to z buta albo busem
  • Odpowiedz
@w__b: Przez neta. Masz samochód, więc spokojnie Limassol, okolice Pafos itd ogarniesz. Często robiłem tak, że jak widziałem drogowskaz do jakiejś atrakcji turystycznej, to po prostu na spontanie sobie tam jechałem. Na samej górze Olimp nie byłem ale w górach Trodos jest dużo malowniczych wiosek, np. Lefkara, która słynie z koronek i wyrobów ze srebra.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@w__b: tak, bo #!$%@? kasę. Ja nawet granicy w Nikozji nie zdążyłem przekroczyć, złapalo mi bts z północy i 50 zł poszło w parę sekund.
  • Odpowiedz
@3mielu: @seledynowa_panienka: @sked:
Witam.
Także wziąłem samochód z Avis, załatwiłem przez neta. Łączny koszt za tydzień to 337 zł.
Jazda po złej stronie nie jest tak tragiczna, na autostradzie czy większych drogach to nie ma problemu, gorzej na osiedlowych uliczkach. Skrzynie mam półautomatyczną, pierwszy raz z taką się spotykam. Na początku miałem problem by odjechać z parkingu z lotniska xD ale teraz stwierdzam, że jest łatwa w obsłudze i
w_b - @3mielu: @seledynowapanienka: @sked: 
Witam. 
Także wziąłem samochód z Avis, ...

źródło: comment_9w2b6drt244OUs26WD2y0W2AaVJEz7Km.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz