Wpis z mikrobloga

Ale się wkur*iłem, dziękuję pan PiS za podwyżkę minimalnej. Moja dziewczyna pracuje w oświacie, ale nie jako nauczyciel. Pracuje od niedawna, zarabia niewiele więcej niż obecną minimalna (studia ukończone z tytułem magistra, ale tak wiem studia to nie wszystko). Niestety podwyżka najniższej krajowej spowodowała, że zarabia mniej niż ludzie którzy są pod nią (kwestie stażowe), ale hitem jest to, że będą teraz cięcia kadrowe ponieważ samorząd szuka oszczędności - nie mają pieniędzy żeby finansować obietnice kaczora. Ze względu na staż pracy jest prawdopodobnie pierwsza do odstrzału.
Rzygam tym Państwem, pisem i wszystkimi miernotami którzy popierają tę partię miernot.

#bekazpisu #polityka ##!$%@?
  • 63
  • Odpowiedz
@Mintaa: okej może i tak, ale na tempo jej podnoszenia mało kto jest gotowy z dużych pracodawców. Poza tym nie za bardzo mi żal ludzi, którzy nie skończyli nawet zawodówki, a z automatu dostają za gówno pracę tyle samo co bardziej ambitne i wykształcone osoby
  • Odpowiedz
@Mintaa wszystko można robić z głową. Minimalna wbrew pozorom nie jest zła ale obiecane 4k to jakiś żart na te warunki.
Pamiętaj że właściciele marketów na tym nie stracą. Zawsze traci klasa średnia
  • Odpowiedz
@GoesLikeHell: bo w tym tępym spoleczenstwie nikt nie rozumie, ze prawdziwa podwyzka byloby zmniejszanie podatkow, opodatkowania pracy, kwota wolna od podatku, a nie "dawanie" pińcet plus czy podnoszenie minimalnej.

Jak masz minimalna 2400 brutto, to wyjdzie 1700 netto, a pracodawca ponosi koszt rzedu 3000.
Gdyby tak skrocic bat na grzbiecie, i zmniejszyc opodatkowanie, tak aby z 2400 brutto zostalo 2100 netto, masz prawdziwa podwyzke, bo pracodawca dalej ponosi koszt 3000 zl.
  • Odpowiedz
@Mintaa: I chcesz mi powiedzieć, że osoby zarabiające worek ziemniaków teraz, po podniesieniu minimalnej do nawet 10 000 zł, nie będą już zarabiały worka ziemniaków? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oj naiwny
  • Odpowiedz
@rouli: miałbyś więcej oleju w głowie to byś wiedział że niektóre stanowiska w oświacie wymagają wyższego wykształcenia i wcale nie humanistyczne tylko ścisłe, idź na lekcje bo koniec przerwy już
  • Odpowiedz
@Kotkoff: a co to ma za znaczenie? w całym moim wpisie nie chodzi o to kto jakie studia skończył i kto na co zasługuje czy też nie. Chodzi o to, że to o czym eksperci mówili, czyli niekontrolowane podnoszenie płacy minimalnej, niesie za sobą wymierne konsekwencje. Czarny scenariusz wchodzi w życie niestety.
  • Odpowiedz
@GoesLikeHell: Bo była realna szansa odsunięcia PiS od władzy już w tych wyborach, tylko ludzie głosowali na jakieś Wiosny, Kukizów i innych Konfederatów-#!$%@?ńców, nie wiem do dziś co sobie wyobrażając. Wystarczyło schować do kieszeni swoje "poglądy" i zagłosować przeciw PiS. A jeśli nie, to będzie was i mnie przy okazji #!$%@?ł przez kolejną kadencję. Ja o swoją pracę jestem spokojny, ale wzrost cen wszystkiego mnie #!$%@?, bo nie dostałem żadnej podwyżki
  • Odpowiedz