Wpis z mikrobloga

Walczę z plagą malutkich ślimaków w akwarium. Kupiłem już cztery bocje wspaniałe, teraz do walki dołączyły cztery bocje siatkowane. Przysłali mi trochę za młode okazy, więc doglądam ich jak mogę. Wyglądają fikuśnie, takie rybie zebry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bocje to chyba ogólnie gatunek, który lubi odstawiać jakieś szajsy; wspaniałe śpią no boku i wyglądają jak martwe (za pierwszym razem o mało się nie nabrałem), siatkowane lubią pływać tuż pod powierzchnią do góry nogami. Czekam, aż podrosną i zacznę wpierdzielać moje ślimaki!
#akwarystyka #akwarium #ryby
Felidiusz - Walczę z plagą malutkich ślimaków w akwarium. Kupiłem już cztery bocje ws...

źródło: comment_ATYLO9YMASWvCg7af86sK36nYSEXfeEd.jpg

Pobierz
  • 16
e są zdolne zjeść krewetki, ogólnie krewy mnie zadziwiają swoją szybkością i zdolnościami przetrwania.


@Felidiusz: nie mam plagi, one sie same kontroluja, uwielbiam jak jest ich duzo. Ostatnio slimakow pozbylem sie robiac pelny reset, taki maks kompletny, zostaly same ryby. Najpierw mialem plage swidrow, pozniej plage helenek. Pozbylem sie towarzystwa i jest ekstra :)
@Loob77: Czytałem o tym. Problem w tym, że ja jestem początkującym akwarystą, trochę zostałem nim przez przypadek - moja ex zostawiła mi akwarium. Jest dosyć duże (200 litrów) i tak karmię ryby "na oko", nie mam jeszcze wyczucia. No i jak to do końca działa? Te ślimaki wyżerają mi rośliny, ewentualnie siedzą na ściankach i właściwie nigdy nie przychodzą w ten kąt, w którym ryby karmię. Jak brak pokarmu może je
@Felidiusz tak, one będą stopniowo sobie zdychały, aż nie zostanie ani jeden.
Karm tyloo szczyptą pokarmu - tak żeby ryby zjadly cały pokarm w 1-2 min (nie martw się o te które nie jedzą na twoich oczach. Zawsze sobie coś tam znajdą). Po jakimś miesiącu czy dwóch nie będzie ani śladu po ślimakach.