Wpis z mikrobloga

Cześć ludzie z tagów.
Strasznie kiedyś zajarałem się możliwością latania dronami z fpv. Chciałbym w końcu tego spróbować ale na początku myślę aby zacząć przygodę jedynie z kontrolerem i symulatorem. Co myslicie o tym? Czy raczej od razu na real celować?

Myślałem o symulatorze Liftoff tak z pierwszych godzin szukanai informacji. Możecie polecić kontroler, który też później mógłbym użyć już w realu? Widziałem tańszy FlySky FS-i6 i droższy QX7

#fpv #drony
  • 7
@cycun: QX7, rozróżniaj FlySky od FrSky, bo wiele świeżych osób ma z tym problem, a to dwaj różni producenci. Ogólnie lepiej celować w FrSky, więcej kompatybilnych części na rynku. Kontroler kupujesz sobie jeden na wiele dronów, więc nie oszczędzaj.
@KsiundzRobak: Super dzięki za odpowiedź, a tym bardziej o tej porze :D a korzystasz z symulatorów? Możesz ten, który wymieniłem polecić? Po prostu zastanawiam się czy jest to na takim etapie, że faktycznie może to jakoś pomóc korzystając z prawdziwego kontrolera
@n1troo: hej, tez właśnie chce kupic qx7, boję się tylko, że będę czekał tyle samo co z Banggood'a, bo na Hobbyking widzę, że jest tylko na magazynie Global, na EU i UK brak. Czy możesz potwierdzić, że Ty zamawiałeś z Global i faktycznie przyszło po kilku dniach? Z góry dziękuję ;)
Ps: polecasz jakiś model mikro drona do nauki w mieszkaniu?

Edit: oj sorki chyba jednak znalazłem: https://hobbyking.com/en_us/frsky-taranis-eu-version-q-x7-digital-telemetry-radio-system-2-4ghz-accst-white-no-plugs.html

Tylko co oznacza