Wpis z mikrobloga

Otworzyłem list z ZUS (standardowy o stanie konta) i uwagę mą przykuła ostatnia kartka zapisana w 1/8 patrząc na obie strony.
Biorąc zatem pod uwagę, że wydruk kosztuje 3 grosze(kartka+tusz w hurcie) i aktywnych zawodowo w naszym kraju jest około 23mln osób, to przez jedną dodatkową kartkę koszt wysyłki wzrósł o 700tys. PLN, koszt z kieszeni podatników.
Oczywiście przy założeniu, że struktura dokumentu jest dla każdego adresata taka sama (tak przynajmniej wygląda jeżeli składki były odprowadzane przez cały rok). A jest to przykład marnotrawstwa dla jednej wysyłki, gdzie ZUS wysyła tego pewnie w pyte...
#pdk #mojkrajtakipiekny #finanse #podatki itp itd
wojtek-marcin - Otworzyłem list z ZUS (standardowy o stanie konta) i uwagę mą przykuł...

źródło: comment_dtyv1f2n04cGq7pryOUs1yuOJxRER2lv.jpg

Pobierz
  • 7
@wojtek-marcin
Chyba zapomniałeś o tym co sprzedaje papier, tusz, serwisie i wymienia drukarki. On też ma pewnie kredyt na samochód, dom, podróże, imprezy itd.
Przetarg jest zapewne kilkudziesięcio milionowy A i zapomniałem że stażystów trzeba w tej firmie utrzymać.
No także tego..
@wojtek-marcin Ktoś na tym po prostu dobrze zarabia. Najlepsze jest to że ludzie nawet nie pomyślą że to oni za to płacą xD
Ale jak się odezwę w towarzystwie jak się robi interesy to inni że mam paranoje hehe