Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nabrałem się na ten cały hype związany z programowaniem i jestem srodze rozczarowany. Nie, nie chodzi mi o pracę, bo pracę już znalazłem, tylko o ludzi.

Teraz już wiem gdzie trafiają te wszystkie lamusy ze szkoły których nikt nie lubił. Nie umiem tego inaczej opisać, ale programiści zachowują się jakby zatrzymali się w rozwoju właśnie gdzieś w gimnazjum, nieuczesani, bladzi, poubierani jakby matka im nadal ubrania kupowała albo w jakieś koszulki co dostali od firmy (taki plus że w większości się chociaż myją), dziecinne zainteresowania gównem typu gwiezdne wojny, klocki lego, komiksy i gry rpg - i to typy po 30+ lat często. W większości zero dbania o kondycję bo po #!$%@?, zawsze zwolnienie z wuefu było także co drugi ma nadwagę. Wstyd mi przebywać z takimi ludźmi, bo jeszcze ktoś mnie zaszufladkuje jako jednego z tych patałachów - znajomym nawet nic nie opowiadam co u mnie w pracy. Nie rozmawiam z nikim z zespołu jeżeli nie ma konieczności (bo niby #!$%@? o czym jak np. #!$%@?ą ciągle o jakichś figurkach, rzadko na dorosłe tematy albo o głupim sporcie nawet), czuję się wyalienowany. Oczywiście każdy wieczny prawiczek milczący w obecności kobiet z HR albo partner jakiegoś paszteta z BMI poza skalą. Sroga dawka raka to też ten cały "humor" informatyków czyli miałkie politechniczne żarty powtarzane co najmniej raz w tygodniu i robienie z pracy stylu życia. I oczywiście najgorsze - na kazdym kroku zamiast wytłumaczenia czegoś po ludzku, wywyższanie się, pedantyzm i usilne próby zaimponowania wiedzą specjalistyczną jakby kogoś obchodziła poza ich śmierdzącym kółkiem masturbacyjnym - #!$%@?, wczesne stadium januszy z elektrody.

Jeżeli w każdej firmie IT są tacy ludzie to ja to #!$%@?ę. Jeżeli nie jesteście tak przegrani to serdecznie odradzam tę ścieżkę kariery, choćbyście nie wiem jakie pieniądze dostawali. Wiem że tu pewnie będzie ból dupy bo stereotypowy wykopek to właśnie ktoś taki. Dobrze że nie przyjęli żadnej kobiety (ten od rozmów technicznych też srogi zjeb więc pewnie się bał i odrzucał) bo jeszcze bym wam tu pisał o mizogini albo spermiarstwie.

♯programowanie ♯programista15k #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy dla maturzystów](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 46