Wpis z mikrobloga

Mirki ma ktoś doświadczenie w drukowaniu żyłką z podkaszarki( ͡º ͜ʖ͡º)? Zapodałem dziś z ciekawości jakąś pierdołe i nawet to idzie i się nie odkleja. Wiem że można kupić normalny nylon w różnych gramaturach itp ,ale nie był bym sobą gdybym nie spróbował takiej zabawy. Ciekawy jestem jak z wytrzymałością takich wydruków.
#druk3d #ender3
azamat - Mirki ma ktoś doświadczenie w drukowaniu żyłką z podkaszarki( ͡º ͜ʖ͡º)? Zapo...

źródło: comment_2mc3k8mZ82NoN2cnqH8yT8QbQ5uaOzz5.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Pociongowy: ekstruder jak ekstruder, bardziej idzie o to czy wytrzyma rurka ptfe w gardzieli hotendu, wydruk się skończył i jest #!$%@?, rozpada się. Zacząłem od 235° bo się zaczął fajnie lać, a wyżej już wychodziły bąble. Spróbuję jeszcze raz 245 albo 250 jak coś to zmienię rurkę( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hoplophile: 1.6 zmieniłem w cura średnicę i zapodałem flow na 110% procent na wszelki wypadek. Na 245° już się nie rozwala, ale prawdą jest że nylon zajebiście chłonie wodę bo ta żyłka nie jest fabrycznie zamknięta i przy druku wali parą z dyszy jak diabli, spróbuję jeszcze go wygrzać przed drukiem i się zobaczy.
  • Odpowiedz
@azamat: Można doszukać się na forach jak dawno dawno temu kiedy popularyzowały się reprapy ludzie kombinowali z drukiem żyłki z podkaszarki( ͡° ͜ʖ ͡°) od kiedy nylon dobrej jakości można kupić normalnie na szpuli to już raczej ciekawostka ()
  • Odpowiedz