Wpis z mikrobloga

Jak dziala credit check w #uk ? Chcialem kupic sobie telefon na 2 letni abonament w sieci Three ale po wpisaniu moich danych pojawiala sie pusta strona. W koncu za 4 razem pojawil sie komunikat, ze moje zamowienie jest prawie gotowe, musze tylko zadzwonic na infolinie. Pomyslalem, ze jak zamowie jeszcze raz to zadziala od razu ( ͡° ͜ʖ ͡°) I wtedy sie pojawil komunikat, ze "credit check has not passed". Teraz mam czekac az sie to odnowi czy pisac do Three i to wyjasnic?
#three #banki
  • 27
  • Odpowiedz
@johnmorra: tez mam problem z ‚proba’ wzięcia abonamentu. Jestem niecały rok ale korzystałem cały czas z revoluta. Dopiero tydzień temu założyłem halifaxa. Jest jakaś możliwość na wzięcie telefonu czy trzeba odczekać dłuższy czas pobytu?
  • Odpowiedz
@pomoc_pomocynka probowales przez strone co podalem wyzej? Tam sa posrednicy np. Mobiledirect czy inni. Ja z kiepskim creditscorem zamowilem telefon z kontraktem polowe taniej jak z salonu three i do tego wszystko mi zajelo z 10min
  • Odpowiedz
@asdasdce2w: creidt check to jest to twoja kredytowa wydolnosc, mozesz go sparwdzic za darmo na Equifax albo Experian. Generalnie pozyczkodawca musi wiedziec ze jestes osoba ktora splaca swoje zobowiazania finansowe, uzywaj kart kredytowych i splacaj je na czas, zapisz sie do lokalnych wyborow, ustaw rachunki za council, prad czy wode na swoje naziwsko itd.
  • Odpowiedz
@drGreen: tak mirku, wszystkie rachunki jakie mam to direct debit, automatycznie mi z konta znikają pieniadze. Ale zdziwiłem się jak zobaczyłem ten komunikat, że "credit check has not passed" jak regularną mam pensję od ponad roku i tak dalej. Chyba mi się wtedy przypomniało, że samo sprawdzenie mojej wydolności kredytowej obniża ją, albo przynajmniej takie coś pamiętam tutaj z opisów na mirko. Spróbuje uzyć tego uswitcha od mirka wyżej :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asdasdce2w: tzw hard check obniża, samo dostawanie pensji na konto i płacenie rachunków to za mało. Najlepiej jest używać kart kredytowych I je spłacać na czas, albo zaciągnąć pożyczkę i ja spłacić na czas, wtedy Twój creidtch check wzrośnie najszybciej
  • Odpowiedz
"credit check has not passed"


@asdasdce2w: Nie zamawiaj więcej nic online. #!$%@? sobie tylko credit score...
Ja głupi nie wiedziałem, 3x klikałem abonament w O2, 3x mnie wywaliło. Po tym credit score ponad 100 pkt w dół! (°°
  • Odpowiedz
w jaki sposob moge zwiekszyc credit score

@asdasdce2w: Tutaj masz info w temacie:
https://www.experian.com/blogs/ask-experian/credit-education/improving-credit/improve-credit-score/

W skrócie:
Stałe miejsce zamieszkania i meldunku.
Stałe konto w jednym banku
Unikaj overdraft
Zarejestruj się do wyborów
Ustaw sobie kilka direct debits za rachunki - internet, telefon, itp
Weź sobie kartę kredytową - tu ważna uwaga - spłacaj regularnie, nawet minimalna obsówa poleci Ci po credit scrore. Druga ważna informacja - wykorzystuj max 30% limitu. Czyli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@asdasdce2w: masz niski bo dopiero zaczynasz przygodę. Zapisz się do lokalnych wyborów i poczekaj jakiś czas, później jak możesz to aplikuj o kartę kredytową z Twojego banku
  • Odpowiedz
@drGreen: dzieki, zapisalem sie do wyborow :) karte kredytowa "visa debit" mam od samego poczatku czyli od stycznia 2016 i jej zawsze uzywalem i uzywam do zakupow przez internet - wlasciwie wszystko robie placac nia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asdasdce2w: visa debit to nie jest karta kredytowa. Debit card jest połączona z Twoim kontem z którego możesz wydawać pieniądze które posiadasz. Karta kredytowa wydajesz pieniądze których nie posiadasz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asdasdce2w: visa debit to jest debit card czyli karta połączona z Twoim kontem. Konto kredytowe jest czymś osobnym o co aplikujesz w banku Ale tutaj znowu wszystko zależy od Twojego creidt score.

Najlepiej zrób tak jak pisze @GregPelka
Siedź w tym samym miekszaniu, najlepiej aby nie było ono zadłużone. Ustaw sobie rachunki za Internet, prąd, gaz, Council I wodę. Bądź cierpliwy.

Jak długo już posiadasz konto?
  • Odpowiedz
@drGreen: od stycznia 2016 roku mam konto w Lloydsie. Ale od 13 miesiecy mam dopiero regularne zarobki ze stala praca. Obecnie nie mam zadnych direct debit (czyli jak dobrze rozumiem "automatycznych" platnosci z mojego konta), ale mialem pare takich ponad 6 miesiecy temu. Na wybory sie zapisalem, kupie sobie jakas karte sim na kontrakt aby cos placic w tym direct debit, zeby urus ten credit check :) Dziękuje.
  • Odpowiedz