Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Poszukuję laptopa na studia, który będzie miał dość dobre parametry i nie będzie za ciężki. GTX 1060/8GB RAM/i7-8750H/256GB SSD, 144Hz i co najważniejsze do 2kg.
Znalazłam ofertę nowego laptopa od MSI, model GS65:
https://www.x-kom.pl/p/432618-notebook-laptop-156-msi-gs65-i7-8750h-8gb-256-win10-gtx1060-144hz.html za kwotę 4000 zł.

Jak myślicie, opłaca się?

Dziękuję z góry za wszelkie opinię. :)

#laptopy #komputery #it #laptop #pytanie #msi
  • 13
  • Odpowiedz
@sirpingus: 1. do 4000zł, ale najlepiej coś ok. 3500 zł.
2. Nie muszą być nówki.
3. Dokumenty, internet, gry nie jakieś szalone, ale żeby śmigał np. GTA V.
4. Dobra bateria, ok. 8h, do 2kg, 512GB SSD, 16GB RAM mile widziane.
5. 3-4 lata?

Jeszcze zastanawiałam się nad Acer Aspire 5, ale nie widziałam pochlebnych opinii na temat Acerów, aczkolwiek ten model wydaje mi się ciekawy i ciężko mi było znaleźć
  • Odpowiedz
@xKarola7: Mnie w tym segmencie ("casual" czy "gaming") Acer nie przekonuje.
Już bym nawet przebolał Inspirony, ale ich nie testowałem, choć i tak wyglądają wątle:
https://www.skapiec.pl/cat/17/1.16,5.58,9.387.388,26.3200-4000

HPeków czy Lenovo z tego segmentu nie szukam.

Jak potrzeba czegoś trwalszego, to już trzeba iść w kompromis w kwestii możliwości odpalenia gier i wagi, może SSD, bo w sumie Latitude by się do tego nadawały.

Musiałbym znać rynek żeby doradzić, ale jak ktoś lepiej
  • Odpowiedz
@sirpingus: Wiem, że kryteria są dość mocne i nie można mieć wszystkiego. Już tak kombinuje z tymi laptopami, że nie wiem co wybrać. Tym bardziej ta waga to problem, która jest najważniejsza dla mnie, bo czuję, że po noszeniu tych 2kg może mi być już ciężko. Znalazłam tego MSI GF63 oraz GS65 i wydawało mi się, że jak na GS65 4000zł to nie jest tak źle. A te do 2kg to
  • Odpowiedz
@xKarola7: Jak chcesz jeszcze znać moja opinię, to przy GS65 niepokoi mnie zawias. Najczęściej używana mechaniczna część lapsa. Nie wiem czy wytrzyma ~3 - 4 lat. Nie dość że to musi "dźwignąć" pokrywę, to jeszcze przez to muszą iść wiązki co najmniej do matrycy. Wróżę temu że albo zawias będzie lichy, albo w lepszym przypadku tylko wiązki dostaną.
O GF63 nie wypowiadam się. Nie widziałem na żywo, więc nie wiem.
  • Odpowiedz
@xKarola7 z ciekawości, czemu nie Lenovo Legion? Sam zastanawiam się nad kupnem, i raczej bliżej mi do Lenovo niż MSI, głównie za sprawą chłodzenia i GTX 1660Ti.
  • Odpowiedz
@Alkatron: Masz rację, jest to na pewno lepszy pomysł, tylko że waży prawie 1kg więcej i nie wiem czy bym dźwigała z przyjemnością. :D I dodatkowo widzę, że jego wymiary są za duże. Niestety na studiach mam ok. 38x28 cm miejsca na to, żeby wygodnie korzystać na wykładach.
  • Odpowiedz