Wpis z mikrobloga

Sam. Największy wydatek jaki mnie czeka to okna - prawie 50k


@dzazzio: Czyli wychodzi na to że stan deweloperski bez okien wyjdzie Ci 100k. Sorry, ale moim zdaniem to nie jest możliwe (no chyba że mamy inną definicję "stanu deweloperskiego")
  • Odpowiedz
@mayek: Na dzień dzisiejszy mam postawione mury na płycie fundamentowej, dach na gotowo, prawie cała instalacje elektryczna, kanazliacje, cwu w przygotowaniu. Wyjdzie mnie to 85k. Do stanu deweloperowego brakuje tynków (4pln za m2 materiału) i sufitów na całości (jakieś 2.5k za 100m2 materiału) no i wylewka + podłogowe na 100m2 podłogi. Myśle ze 150k jak najbardziej realne.
  • Odpowiedz
Myśle ze 150k jak najbardziej realne


@dzazzio: Do kwoty o której mówisz zostało Ci 15k (bo jak sam piszesz 50k pójdzie na okna). Chcesz powiedzieć że 15k starczy Ci na tynkowanie wnętrza, podłogówkę, wylewkę, ocieplenie domu i otynkowanie z zewnątrz?

Ja już nawet nie liczę drobnych wydatków typu parapety, bo sam wiesz że tego jest mnóstwo i ciężko to policzyć, ale nawet te grube wydatki dają większą kwotę.
  • Odpowiedz
Obserwuj tag


@dzazzio: Czytam Twoje wpisy (a czasem nawet coś skomentuję) bo sam mam dom na płycie i ciekawią mnie takie rzeczy. Kibicuję Ci bo wiem ile to jest roboty przy budowie domu, choć sam budowałem raczej przy pomocy wynajętych ekip.
Gdybyś jednak wybudował dom w tej cenie to proponuję Ci zając się tym zawodowo. Taki dom spokojnie sprzedasz za 400k więc zysk byłby przyzwoity
  • Odpowiedz
@mayek: W jakim województwie mieszkasz? Mój tato myśli o takiej instalacji ale nie wiem jak by się to sprawdziło np. w Małopolsce. Wieś położona w dolinie.

Jest jakaś strona gdzie można sprawdzić wydajność energetyczną podając miejsce?
  • Odpowiedz
Jest jakaś strona gdzie można sprawdzić wydajność energetyczną podając miejsce?


@dj_mysz: Chyba na niemal każdej stronie firm montujących panele :)
O ile dach nie jest zacieniony to z pewnością jest sens montażu.
  • Odpowiedz
Dach idealny pod fotowoltaikę.


@endrju_pl: Od początku dom był projektowany z myślą, że kiedyś będą na nim panele. Dach wystawiony oczywiście na południe.
  • Odpowiedz