Wpis z mikrobloga

#!$%@? oszaleje, miałem katar i nagle zatkało mi się prawe ucho, kiedyś już miałem zatkane woskowina i skończyłem u lekarza na plukanku, tłumaczył mi jak to robi więc robiłem sobie sam, ale #!$%@? ucho czyste, plukalem je woda utlenuona, mydłem i ciepła woda wiele razy i już dosłownie nic tam nie ma, a czuje ciągle jakby było zatkane, #!$%@? zaraz dostanę :( #pomocy #lekarz #ucho #laryngologia
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jamniki2: jeśli nie boli Cię ucho to znaczy że nie masz zapalenia, z woskowiny powstał czop który zatkal przewód uszny. Do płukania ucha służy taka duża skrzykawka za pomocą której wprowadza się strumień ciepłej (przegotowanej) wody ale w taki sposób aby mogła się wydostać, w przeciwnym razie wepchniesz czop dalej i pod wpływem ciśnienia możesz uszkodzić sobie instrumenty.
Przed płukaniem najlepiej zastosować płyn do rozpuszczania woskowiny (np. Solwax) a po 24h
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jamniki2: jak masz czyste ucho tak jak piszesz to masz zatksne od środka. Ostatnio tak miałem od zbyt mocnego płukania nosa tą butelką na katar. Pomógł dopiero jakiś steryd od laryngologa.
@dundy123 @DywergencjaRotacji no nic to jak tylko będzie możliwość to od razu lecę, jak na złość wszyscy prywatni u mnie dziś i jutro zamknięci :( mogłem wczoraj iść już i by było wszystko jasne. Najgorsze ze nie mogę nic robić bo nie sprawia przyjemności, spacer itp nie wchodzi w grę bo szumi w uchu i irytuje, słuchanie muzyki na słuchawkach pozwala zapomnieć o tym
@DywergencjaRotacji najgorsze ze według mnie w tym uchu nic nie ma, czytałem że trzeba wlać wodę utlenuona i ona rozpuszcza woskowine, kiedyś odtykalem sobie sam ucho i po wlaniu wody utlenionej słychać było syczenie podczas rozpuszczania, tutaj nie mam nic, patyczkek też całkowicie czysty, albo jest tak głęboko zatkane że nic tam nie dochodzi albo nie wiem xD