Wpis z mikrobloga

@Sosna_pospolita: czytalem twoj wpis z zeszlego roku, mysle ze zaciekawi cie wiec dodam od siebie
- ja bym przyjal przede wszystkim rozbieznosc w nazewnictwie tego co kiedys moglo byc uznane za widelec (w polsce nazwą od sredniowiecza byly grabki)
wzgledem tego czym i jakie funkcje mogl spelniac 800 lat pozniej. Zrodla przyjmuja opisy w sposob przypuszczajacy albo powolujacy sie na "tradycje" lub inne slowa niejednoznaczne (kiedys slyszalem o 13 wieku, ale
@Fang: Cytowany przez ciebie fragment, który ma dyskredytować moje źródło nie jest częścią artykułu, jest on podpisem do obrazka. Przedstawione na nim łyżki, a właściwie ich szkice pochodzą z XV i XVI wieku

Na wystawie starożytności w Lublinie 1901 r. widzieliśmy dwie łyżki dawne polskie. Jedna z nich była srebrna wyzłacana z herbem Nałęcz, druga z pośledniego metalu z Matką Boską i rokiem 1506.

Źródło cytatu: Encyklopedia Staropolska autorstwa Zygmunta Glogera.
@QHiN: to zacznij szukać tych zrodel, bo ci życia nie starczy ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Na stronie masz historyjke (popularnonaukowa czyli nie naukowa) bez przypisów i zrodel. Dodatkowo wzbogaconą o takie wyrazy jak : Według tradycji, najprawdopodobniej konstrukcje zdaniowe typu Bona przywiozła i odtąd zaczął istnieć. Bo nie istniał gdy chłop nad ogniskiem na podobnym drewnianym przyrządzie sadło sobie podgrzewał ;-)
Czyli kościół kijów nad ogniskiem też