Wpis z mikrobloga

Po obejrzeniu serialu Wiedźmin uznałem, że nadszedł czas spiąć poślady i zrobić to co próbowałem ok 12 lat temu ale poległem- ukończyć Wiedźmina 1. Bo wstyd przyznać jak kocham gry RPG tak nigdy nie ukończyłem W1, ani nie grałem w drugiego i trzeciego Wieśka. W owym czasie na krótko przed premierą pierwszego Wiedźmina, gdy usłyszałem, że akcja gry rozgrywa się po ukończeniu sagi mówię do siebie, że nie zagram dopóki owej sagi nie przeczytam. No i przeczytałem opowiadania i sagę- świetne książki. Potem nadszedł czas na W1. Świetnie mi się grało, doszedłem jakoś do połowy i potem komputer stwierdził że on to #!$%@? i popełnił samobójstwo. Zapisów się nie dało odzyskać. Potem ciągle zbierałem się by rozpocząć od nowa ale jakoś nie miałem motywacji. I tak mijały lata, wyszedł drugi wiesiek, potem trzeci. Jestem na tyle specyficzną osobą, że nie potrafię grać w kontynuację, jak nie przejdę poprzedniej części. Także od wczoraj ruszyła runda 2, z tym że ogrywam W1 jednocześnie czytając sobie do poduszki książki z Wiedźminem w ramach przypomnienia. Potem przyjdzie czas na W2: Zabójcy Królów, a następnie chwalony przez wszystkich Dziki Gon (ʘʘ)

Co do W1: Ukończyłem prolog i gra mi się bardzo dobrze. Ogólnie jestem graczem, który zaczynał przygodę z grami od podróbki Atari 2600 (słynne Rambo- pozdro dla kumatych), także grafika ani archaizmy w starszych tytułach nie są mi straszne, a wręcz nadają klimatu dla danego okresu. System walki też zaskakująco przyjemny, myślałem że będzie gorzej.

#wiedzmin #sapkowski #cdprojektred #gry
Donobi - Po obejrzeniu serialu Wiedźmin uznałem, że nadszedł czas spiąć poślady i zro...

źródło: comment_43LX52omwvfr7zwJFW0IaMsA3t7efblY.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@Donobi: Ja też pamiętam, jak się odbiłam od W1. :D
Próbowałam zagrać bo kumpele w klasie tę grę chwaliły, ale system walki i ówczesny komp [był za słaby i lagowało bardzo już na piętrze w Kaer Morhen] mnie pokonały...
Potem komp był zmieniony na lepszy, a ja spróbowałam ponownie i o Melitele, jak wciągnęło! :D
  • Odpowiedz
@Donobi: OOO miałem prawie to samo z Wiedzminem (1) - dysk sie wysypał na 4 akcie ;( Co do reszty :
Wiedzmin(2) - jak dla mnie był za krótki, praktycznie liniowa fabuła
Wiedzmin(3) - specialnie pod wiedzimina 3 kupiłem kompa - pograłem sobie z 4 godzinki i już do niego nie wróciłem. Jakoś dla mnie nie ma tego klimatu co pierwsza część (może to wina nostaligii...)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Donobi: gram drugi raz i gra mi się super ja już w dzielnicy klasztornej, moja ulubiona miejscówka z pierwszego podejścia. Dalej nawet nie pamiętam co było tak przeleciało. Zaliczasz wszystkie niewiasty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Donobi:
Też gram bo pierwsze podejście zakończyłem gdzieś w akcie 3. Teraz jestem w akcie 4 i mam wrażenie jakby poziom trudności nagle bardzo wzrósł bo spotykam masę bardzo trudnych walk ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam nadzieję że uda mi się ją ukończyć.
  • Odpowiedz
@Donobi: Niby ten system walki w pierwszym Wieśku to porażka, ale jest na tyle prosty i łatwy, że bardzo łatwo chłonie się historie i świat, bo nie trzeba się skupiać na walce xD
  • Odpowiedz
@Donobi: Pierwszego wiedźmina przechodziłem chyba z siedem razy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Aczo: Jak dla mnie pierwsza i trzecia część gry ma charakter "epickiej przygody" wiele wątków i wiele postaci. Moim zdaniem dwójka była o wiele bardziej zwarta pod względem fabularnym.
W szczególności wrażenie robiła misja z klątwą Henselta oraz tą mgłą.
  • Odpowiedz
@Donobi: Ha, ja jedynki nigdy nie skończyłem (doszedłem chyba do strzygi), ale trójeczkę na premierze kupiłem i po pół roku na l4 było grane ostro, z dodatkami. Wiec teraz czekając na różową (oglądaliśmy serial razem, a jej nie było pare dni), przycisnąłem w końcu W2. Kupione daawno, a przeszedłem chyba tylko prolog i zatrzymałem się w lesie pod flotsam. Jak wrócę do domu to kończę drugi akt, potem cała grę i
  • Odpowiedz
Wiedzmin(3) - specialnie pod wiedzimina 3 kupiłem kompa - pograłem sobie z 4 godzinki i już do niego nie wróciłem. Jakoś dla mnie nie ma tego klimatu co pierwsza część (może to wina nostaligii...)


@Aczo: Powiedz, że dostałeś w cymbał od 3 pijaków przed karczmą a nie z klimatem wyjeżdżasz. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz