Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Używa ktoś może AccuBattery? Interesuje mnie ile wynosi wasze "zdrowie" baterii (battery health), po jakim czasie użytkowania telefonu i jak go ładujecie? U mnie na #xiaomi #mi9tpro mam 92% (po wyciągnięciu z pudełka miałem 95% ( ͡° ʖ̯ ͡°) ), telefonu używam jakieś 5 miesięcy, ale praktycznie do wszystkiego, nie używam w ogóle komputera. Telefon ładuje zawsze do maksymalnie 60%. A jak to wygląda u was?

#telefony #android #kiciochpyta
Obi343 - Używa ktoś może AccuBattery? Interesuje mnie ile wynosi wasze "zdrowie" bate...

źródło: comment_dwZtHvQUR5iAp2fsbdAab0P3ZOwZkk8a.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Obi343: jedyne do czego ta appka naprawdę się nadaje to oszacowanie która ładowarka w domu jest najlepsza. I tak okazało się że power charger którą brałem na wyjazdy ładuje w porywach do 500mA a jakaś mała stara Samsunga deklarująca 1A pobiła ją prądem ładowania w okolicach 850mA. Morał taki żeby nie ufać temu co jest napisane na etykiecie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@europa: Etykieta podaje maksymalny prąd ładowania, ten musi się zgadzać z rzeczywistym, ale to telefon ustala pobierany prąd z gniazdka i tutaj wszystko zależy od jakości przewodu, obsługiwanego przez telefon (dokładniej jego procesor) protokół szybkiego ładowania, temperatury baterii oraz jej obecnego poziomu naładowania. Tak więc to nie jest to tak banalne, jak może się wydawać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@europa: No i prąd ładowania podaje się w watach. Ampery, o których mówisz, oznaczają natężenie prądu, jest jeszcze jego napięcie. Prąd ładowania to napięcie razy natężenie. Same ampery nic nie mówią.
  • Odpowiedz
@Obi343: to jest pic na wodę. Po roku używania pokazuje mi stan baterii 71% xD a trzyma tak samo po wyjęciu z pudełka i odinstalowałem aplikację. To nie jest to samo co żywotność baterii w iPhone, tam rzeczywiście pokazuje kondycję baterii, na Andku czegoś takiego nie ma, a wszelkie appki pokazują dane szacunkowo.
  • Odpowiedz