Wpis z mikrobloga

Mirki drogie ʕʔ
#programowanie #programista15k #uk

Mój syn ma nieco ponad 8 lat ale ma już umiejętności na komputerze opanowane w znacznym stopniu. Na 8 urodziny dostał laptopa do gier na którym spędza większość wolnego czasu. Dotychczas większość czasu spędzał na grach tj minecraft, roblox itp ale teraz wiele radości sprawia mu tworzenie gier w roblox studio. Sam się uczy z filmów na YouTube jak ma je tworzyć krok po kroku czy też z artykułow na www.
Moje pytanie do was... Jak ukierunkowac jego umiejętności aby mógł się rozwijać w odpowiednim kierunku, stopniu i tempie. Na jakich programach się uczyć i koncentrować aby miał dobry wstęp do programowania. Widzę ile daje mu to radości a nie chce też żeby marnowal czas na bezużyteczne programy.
  • 14
  • Odpowiedz
@Pani_kuleczka: jest takie środowisko do tworzenia prostych gier 2D o nazwie Construct 2. Nie wymaga znajomości kodu, ale można go ewentualnie potem dokładać. Dawno temu pokazywałem to licealistom w ramach funu, jest fajne i są tutoriale.
  • Odpowiedz
@Pani_kuleczka: Programowania jako tako będzie wykonywane w ciągu 5-10 lat przez sztuczną inteligencje, więc szkoda żeby dziecko marnowało czas na coś, gdzie nie będzie pracy.

Moim zdaniem daj mu spokój, jeśli jest ogarnięty to sam sobie coś ogarnie.
  • Odpowiedz
@Pani_kuleczka: Ja w jego wieku dostałem Atari i książke "podstawy programowania w basicu", na początku grałem, ale później zaczałem uczyć się basica. Tak pracuje w IT, ale nie estem programistą.j
  • Odpowiedz
@Pani_kuleczka: Tak jak mirki piszą, Lego Mindstorms, możesz je programować też przy użyciu NXC, są zawody robotyczne z kategoriami dla robotów zbudowanych z Lego. Sam kiedyś brałem udział w czymś takim :)
  • Odpowiedz