Wpis z mikrobloga

Kiedyś pisałem, że po tym jak Apple w iPhone Xs i wyższych modelach, wprowadził weryfikację baterii po numerze seryjnym, gdzie oryginalna bateria wyjęta z innego Xs jest traktowana jak podróbka/zamiennik, a użytkownika wita komunikat "Serwis" to chińczyk wypusci programator do tego tj do baterii!

Tak też się stało, koszt ok 30-40 usd i można dowolnie programować oryginalne baterie od 6S w górę - żywotność, pojemność, numery seryjne, producent etc.
Januszowe serwisy i prywatni handlarze będą w raju, kasowanie cykli/żywotności i cyk 100 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#iphone #apple #serwisgsm #diy #chinskiecuda #telefony
Pan_Slon - Kiedyś pisałem, że po tym jak Apple w iPhone Xs i wyższych modelach, wprow...
  • 14
Nie wiem jak można kupować produkty firmy która w tak jawny sposób pluje na klientów


@WykresFunkcji: jeśli chodzi o telefony to zwyczajnie działają, mam model który ma 4 lata, ostatnio miałem okazję porównać z flagowym samsungiem który wyszedł w tym samym okresie- różnica w prędkości działania jest znacząca, aktualizacje nadal wychodzą.

W ogóle nie zastanawiam się nad kupnem nowego telefonu bo ten działa tak samo szybko jak na początku.
@dqdq1:
Niby tak, ale apple przyznało się do celowego spowalniania starszych iPhonów w celu rzekomego "oszczędzania baterii" (google: "apple slowing down iPhones").
Poza tym np. komputery mają znaczenie utrudnioną rozbudowę, wymianę części lub naprawę. W dodatku zupełny brak jakichkolwiek portów, co wymusza kupno przejściówek itd.
Powiem szczerze: kiedyś byłem fanem produktów apple, np. iPhone 4 był bardzo dobry. Jestem w stanie zrozumieć dopłatę za "lepszy" system itd. Ale to co robi
Nie wiem jak można kupować produkty firmy która w tak jawny sposób pluje na klientów


@WykresFunkcji: w dobie używania mikrokontrolerów w bateriach które komunikują się po i2c z resztą systemu nie jest to takie głupie. Firmware baterii można zmodyfikować i otworzyć telefon na podatności. Z punktu widzenia zwykłego użytkownika to banialuki i ma być tanio ale punkt widzenia zależy od siedzenia ;)