Wpis z mikrobloga

@blinxdxb: co nie zmienia faktu że przyjęli i mamy wobec nich dług wdzięczności; poza tym przyjmowali uchodźców na długo przed tym jak GB wjechała w Iran; chociażby tych z powstań. Szkoda że się o tym nie mówi w szkołach bo potem wychodzą takie kwiatki jak w innych postach. Szkoda tylko że doszło tam do rewolucji ale to specyfika regionu wykreowana przez ukochany USA i ZSRR
via Wykop Mobilny (Android)
  • 110
@Huupson: historia Polski i Iranu a raczej Persji sięga średniowiecza i jest bardzo ciekawa, ciekawsza nawet niż uchodźcy. Pierwszy dyplomata itp. swoją drogą byłem na polskim cmentarzu w Teheranie, robi wrażenie.
Wracając do tematu nie spodziewaj się na tym gównianym portalu treści na poziomie. One są, nawet na tym tagu, ale nikną w gąszczu bzdur pisanych przez jakiś gimbusów i przegrywow, którzy nie mają pojęcia o sytuacji poza ich własna piwnicą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tomo_BiF: nikt by Cię nie ubił, ja mieszkam w kraju w którym podobno gwałcą i kobiety żadnych praw nie mają a moja żona nigdy stąd się nie chce wyprowadzić :) Iran się obudzi, ale jeszcze chwila
@Huupson: nie powielaj takich bzdur, które wyczytałeś gdzieś w internecie. Iran od 1941 roku był okupowany przez Wielką Brytanię i ZSRR, a szach był pod ich wpływami. Polskie uchodźctwo do Iranu było operacją stworzoną przez sowiecko-brytyjskie porozumienie, finansowaną przez Brytyjczyków, a uchodźców lokowano w ośrodkach poza kontrolą irańskiej administracji. Pomoc Iranu była tak irańska, jak obozy były polskie - czyli na terenie kraju, pod okupacją i poza kontrolą ( ͡º
@Huupson: Tymi uchodźcami byli też żołnierze, którzy na wniosek wielkiej brytanii zostali tam wysłani do ochrony pól naftowych xD
Pewnie ci ktoś wcześniej o tym napisał że iran miał gówno do gadania, nie chce mi się czytać a raz po raz kolejnemu trzeba takie rzeczy tłumaczyć.