Wpis z mikrobloga

@Lardor: Też tego używałem w argumentacji zaznaczam że to nie mój film ogólnie rozchodzi się o to że kierujacy srebrnym autem wykonał taki manewr do ominiecia samochodu przed nim a tuż przed autem wybiegli mi piesi przed maske prawie z lewej strony natomiast znajomy sie upiera że wzgledem przepisów ma racje i owy manewr jest prawidłowy uzasadniajac to w ten sposob Od wymijania należy odróżnić manewr omijania, którym zgodnie z art.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrRC: ja bym się skłaniał ku winie przechodniów, ponieważ to oni wchodząc na jezdnię maja ustąpić wszystkim pojazdom. Kierowca zostałby ukarany mandatem za przekroczenie linii ciągłej. Ale to tylko moje zdanie, jak ktoś ma dobrego prawnika to w sądzie wszystko wyciągnie ;)
@michalx57: naszczescie do niczego nie doszło ale sie zaczełem zastanawiać kto ma racje ja czy znajomy on podobnie do ciebie twierdzi ze zostałby ukarany mandatem za wykroczenie drogowe natomiast jezeli doszloby do potracenia to winni sa piesi wkraczajac na droge w miejscu do tego nieprzystosowanym :) chodzi mi o rozstrzygniecie tego przepisowo poniewaz i on i piesi popelniaja tak naprawde wykroczenie on wykonujac manewr w miejscu do tego nie przystosowanym tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrRC: tak, oboje popełniają błąd jednak piesi wymuszają pierwszeństwo, a kierujący jedynie przekracza linie ciągłą (omijać mógł z prawej strony). Równie dobrze ścieżka mógł jechać rowerzysta którego piesi by nie widzieli i on by w nich wjechał ( ͡º ͜ʖ͡º)