Wpis z mikrobloga

@mbwwr: bo kłopot jest w tym, że ludzie wszystko strasznie upraszczaja. Nie mają pojęcia co się dzieje za kulisami ani czym powodowane są jakieś działania ale prognozują na podstawie tego co widzą w telewizji jako zwykły szary obywatel.

Najlepszym przykładem są tutaj chociażby działania naszego rządu. Przeciętny człowiek mówi: pa jacy debile, no #!$%@? głupki. Ale prawda jest taka, że jeżeli myślisz, że rząd zrobił coś głupiego to poprostu masz tak
@Czachaaa: Trafiłeś w sedno. To co widzimy i słyszymy, to tylko teatrzyk dla mas. Prawdziwa polityka dzieje się daleko poza naszym zasięgiem, a bardzo wiele opisów zdarzeń ma po prostu wywołać w nas odpowiednie reakcje i nastroje.
A wracając do tematu, samo zabicie tego generała nie wywoła wojny, ale, powtórzę się, może być punktem zapalnym konfliktu który nie wiadomo co przyniesie. Dlatego każda taka sytuacja jest niebezpieczna.
@wiatrow: no właśnie na tą odpowiedź czekałem xD mógłbym ale mi się nie chce xD to taki mechanizm obronny żeby nie dopuścić do siebie myśli, że się jest zwykłym pionkiem ruchanym przez tych u góry.

Czyli podsumujmy Twoje stanowisko:

W rządzie siedzi banda bezmozgow, jednak nikt mądry wladzy nie przejmie bo się akurat nikomu w 38milionowym państwie nie chce
@Czachaaa: Nie powiedzialem ze nikomu sie nie chce. Powiedzialem ze tylko mi sie nie chce. Jest wiele osoby ktore chcialy zrobic COS ale jak widzac skonczylo sie to niepowodzeniem, bo jak wiadomo "pis bynajmniej daje pienodze a nie jak inne tylko zabiera".

I jesli myslisz ze w naszym aktualnym rzadzie zeby wbic sie wyzej trzeba miec kompetencje a nie umiejetnosci lizania tylka to przypominam ze w naszym ukochanym "madrym" rzadzie najwieksza