Wpis z mikrobloga

Jestem po pierwszych dwóch odcinkach #mrocznematerie i tak szczerze... to jestem zaskoczony. Spodziewałem się, że zrobią z tego ugładzoną bajeczkę dla dzieci (na wzór Złotego Kompasu) a oni... no nie wydaje mi się, by starali się łagodzić wydźwięk książki. Czytałem wszystkie trzy tomy i gdzieś od połowy drugiego byłem odrobinę zniesmaczony tym, jak bardzo autor nienawidzi każdej zinstytucjonalizowanej religii z KK na czele, nie mówiąc już o końcówce trzeciego. Jeśli tak dalej pójdzie, to Potter przestanie być wrogiem numer jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#seriale #hbogo #hisdarkmaterials
  • 2
zrobią z tego ugładzoną bajeczkę dla dzieci


@radekrad: nie czytałem książek, ale dla mnie serial jest ewidentnie skierowany do młodszego odbiorcy. Widziałem 2 odcinki i dalej nie mam ochoty. Naiwność wylewa się z ekranu.
@Niekumaty_: no właśnie ciężko mi się zgodzić. Naiwność nie świadczy o tym, że film jest do młodszego odbiorcy - z roku na rok mam wrażenie, że filmy/seriale są coraz bardziej naiwne, więc to raczej taka konwencja. Ale obecność trupów, atmosfera, porwania dzieci, nawet pokazanie znęcania się nad dajmonem nie są czymś, co zwykle występuje w bajce dla dzieci. Czyli... w zasadzie mamy albo bajkę dla dzieci z elementami, które w tej