Wpis z mikrobloga

@chilon: Jedno pytanie, na które warto znać odpowiedź.

Na filmie nie widać wyraźnie, że jechał po twojej stronie - to znaczy jak juz wiesz to tak, ale z daleka może się zlać ze światłami po drugiej stronie barierek, a jak to wyglądało z perspektywy kierowcy. Czy już z daleka widziałeś zagrożenie czy jednak było to już dość późno?

P.S.

Drugi raz w ciągu pół roku taki od takiego samobójcy jechałem
  • Odpowiedz
@Aiden7: Ja jechałem dość wolno 105 na tempomacie, ale wcześniej wyprzedzali mnie tacy którzy jechali "troszkę za szybko". Na żywo też to się zlewało, bo światła tira zawsze są wyżej i na początku nie widziałem, który to jest pas ale miałem chwilę na reakcję, awaryjnych nie widziałem bo światła waliły po oczach nawet na filmie ich dobrze nie widać, jak widać odbiłem trochę w prawo bo byłem zaskoczony i nie
  • Odpowiedz
@chilon: Właśnie się zastanawiałem nad możliwością reakcji, bo jechałem na tempomacie koło 120-130, więc często wymijałem osoby poniżej i przy jego prędkości plus mojej to mniej więcej jak wyminięcie tira przy prędkości 200 km/h, kiedy ten stałby zaparkowany na lewym pasie. Pytanie z jakiej odległości go dostrzeżesz, bo w gorszym przypadku może nie być czasu na dobrą reakcję.
  • Odpowiedz
No przy 130 już mogło by nie być tak wesoło jeśli ktoś by zaczął wyprzedzać. Przed samym Wrocławiem sporo jest zawsze mistrzów prostej gdzie 150 to u nich norma, szczęście w nieszczęściu, że wczoraj ruch był dość znikomy. Ciężko powiedzieć z jaką prędkością on się poruszał, ale wydawało mi się, że nie było to powolne.
  • Odpowiedz