Wpis z mikrobloga

Mirki szukam bezpiecznego szlaku na kilku godzinny wypad bez sprzętu zimowego.
O ile w lecie Tatry mam już nieco schłodzone o tyle zimą jeszcze nigdy nie chodziłem. Zdaje sobie sprawę z zagrożeń dlatego podchodzę to tematu ostrożnie.

Polećcie coś proszę na takie zimowe przetarcie bez użycia raków czy raczków.

Chętnie zobaczyłbym Hale Gąsienicowa zima. Czy jest szansa, aby w najbliższy weekend tam bezpiecznie pójść? Jak z lawinami ? Którym szlakiem ?

Jeżeli hala nie nadaje się na taki debiut to co innego polecicie, bezpiecznie i w miarę widokowo?

Z góry dziękuję!

#tatry #gory #trekking @ZielonyZwyboru
  • 6
  • Odpowiedz
@pawel384: Najbezpieczniej dostać się na Halę czarnym szlakiem z Brzezin. To też droga dojazdowa do Murowańca, więc powinno być ok. W zależności od warunków można też iść normalnie niebieskim przez Boczań z Kuźnic, ale nie wiem, jakie warunki są na miejscu, a jak zimą nigdy nie chodziłeś, to sobie idź może tym czarnym. Na taki spacer bez sprzętu dobrze sprawdzi się też Dolina Kościeliska czy Chochołowska. Ta druga moim zdaniem nudniejsza.
  • Odpowiedz
@ZielonyZwyboru: wszystkie te szlaki mam zrobione latem. Dolinki także tylko nie wiem czego spodziewać się zimą.
Na halę z szlakiem z Brzezin nigdy nie szedłem to głównie droga przez las. Przez boczan napewno jest dużo bardziej widokowo :)

A jak z zagrożeniem lawinowym ? Na tych szlakach ? Są miejsca narażone?

Ew gdzie można wypożyczyć rączki ? Słyszałem że gdzieś w Kuźnicach jest taka możliwość.
  • Odpowiedz
@pawel384: Tak, czarny z Brzezin jest latem okropny i odradzam, natomiast zimą jest po pierwsze bezpiecznie, a po drugie jest wokół śnieg, więc dosyć urokliwie. Oczywiście widokowo Boczań wygrywa i jeśli pokrywa będzie stabilna, to możesz o takim wariancie pomyśleć. Tylko tam polecam raczki chociaż. Zdjęcie z marca, więc odwilż, ale tam gdzie podejścia, tam może być ślisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Te wspomniane miejsca powinny być
Z.....u - @pawel384: Tak, czarny z Brzezin jest latem okropny i odradzam, natomiast z...

źródło: comment_KwyM8FCgHd04dREehFWYdjElG3o2Mw4p.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ZielonyZwyboru

Dowaliło tyle śniegu przez noc z 4 na 5, że bez doświadczenia nie było sensu pchać się gdziekolwiek :) Także zimowego debiutu nie było :) o 7 rano szlak na rusinową polanę w wogóle nie przetarty w zasadzie nie widoczny w dodatku cały czas padał gęsty śnieg więc odpuściłem. W sumie nie mam do siebie pretensji, ze podjąłem taką decyzję, nawet na najłatwiejszym szlaku staram się zachować respekt dla gór także
  • Odpowiedz