Wpis z mikrobloga

W ramach współpracy firmy i zespołu, oba podmioty zajmą się szkoleniem młodzieży, w ramach Orlen Akademii Kartingowej, prowadzonej przez Sauber Motorsport. Dołączy do niej trzech młodych kierowców z Polski.

Zastawiam się czy ta szkółka kartingowa Saubra ma jakiekolwiek znaczenie w momencie silnej współpracy z Ferrari? Bardziej wydaje mi się to na zagranie typowo PRowe, bo "politycznie" ci juniorzy z Saubera już na starcie przegrywają z wpływami Ferrari w Alfie i ich programem młodych kierowców.

#f1 #kubica
  • 6
  • Odpowiedz
@tumialemdaclogin: No tak mi się właśnie wydaje. Dopóki w Hinwil siedzi Ferrari ze swoim programem juniorskim, ta szkółka Saubera ma znaczenie co najwyżej symboliczne. Co nie zmienia jednak faktu, że ta współpraca z Maranello nie musi trwać wiecznie.
  • Odpowiedz
@Adam_Wolf: ale bardziej mnie zastanawia ile czasu Orlen będzie się bawił to coś i czy ci młodzi kartingowcy zdarza wejść do tego poziomu f3. Bo kogo obecnie przyjęli do tej szkółki? Pewnie jakieś dzieci w wieku 8-12 lat więc potrzeba im około 6-8 lat aby do tej f3 wejść. Pewnie zostanę zjechany teraz ale nie uważam że tyle czasu Orlen i Kubica nadal będą obecni w tym zespole w jakiejkolwiek
  • Odpowiedz