Wpis z mikrobloga

@Vuko__Drakkainen: Na podstawie mojej wiedzy muzycznej i opinii sporej grupy muzyków, których znam. Na świecie co roku powstają tysiące utworów, ale praktycznie nie zdarza się, aby jakaś linia melodyczna była innowacyjna. Oczywiście matematycznie ilość melodii jest nieograniczona, ale praktycznie nie powstają nowe. Mówimy tu oczywiście o melodiach sekwencyjnie powtarzalnych, a nie o np. jazzie.
  • Odpowiedz
@smutny_kojot chcesz mi powiedzieć że prawa autorskie nie działają i mogę sobie wziąć dowolną melodie z jakiejś piosenki i zrobić swoją? Według twojej logiki każda melodia w kawałku, który obecnie wychodzi, jest kopią czegoś co już wyszło, co oczywiście nie jest prawdą. Mógłbym Ci teraz wrzucić 10 piosenek które wyszły niedawno i mają oryginalne melodie.
  • Odpowiedz
@Flypho: 100% prawdy. ale teraz, przynamniej tutaj, ludzie, którzy twierdzą inaczej już się w większości dorośli i nie chce im się odpowiadać na takie komentarze. ale te 5-6 lat temu, jak się pisało, że beatlesi to był najzwyczajniejszy boysband, a nie jakaś wydumana muzyka, to takiej furii dostawali tu ludzie, że po 10 minutach stali pod twoją klatką schodową, żeby cię zlinczować xD
  • Odpowiedz
@Flypho:
A tam głupoty #!$%@? :) To coś więcej niż pop sprzed kilkudziesięciu lat: porównujesz zespoły typu pink floyd, led zeppelin do współczesnego popu? xD Sorry, ale widać nie wiesz za wiele o muzyce. Dzisiaj pop to jakiś prosty podkład, na którym ktoś zaśpiewa albo zarapuje z autotune o dziwkach i kasie i elo xd po 5 latach nikt o tym nie pamięta. W przypadku ambitniejszego rocka masz bogate kompozycje,
  • Odpowiedz
@Flypho:
Co prawda:
-tez nie lubię takiego gadania, że dzisiaj nie ma muzyki itd
- część kawałków którymi się zachwycają ludzie to też taki generyczny rock który wiele nie wnosi
Ale no, piszesz że jedne z najlepszych albumów muzycznych w dziejach to taki gówniany pop dla boomerów xd No niestety, na temat muzyki też trzeba mieć jakieś pojęcie, żeby się wypowiadać. Dzisiaj gimb sobie posłucha rapsów i myśli że pozjadał
  • Odpowiedz