Wpis z mikrobloga

Siema Mirki. Pytanie do Was. Ostatnio zacząłem się uczyć programowania i całkiem mi się to spodobało. I teraz tak- czy da rade znaleść jakąś w porzadku prace bez studiów, ale po okołu roku samodzielnej, solidnej nauki języków? Planowałem znaleść prace, a później studiować zaocznie. Niemniej boje się, ze może być ciężko, bo pracodawca chętniej przyjmie ludzi po skończonej uczelni, niż samouka. I tu kolejne pytanie- czy pracodawcy przyjmują bez wyższego wykształcenia kierunkowego, czy te czasy się już raczej skończyły. Pomóżcie Mirki, a obsypie Was plusami. #programowanie #pracbaza #programista15k
  • 13
@Czuowieg: Przyjmują bez studiów. Musisz się wykazać umiejętnościami i tyle. Do CV wrzuć link do repozytorium ze swoimi projektami, po rozmowie z HR pewnie dostaniesz coś do zakodowania, jak się sprawdzisz, to studia nie będą ich interesowały
Ja się zacząłem uczyć ostatnio Go, ponieważ w Pythonie pracy nie ma. Języki jak języki, trzeba zrozumieć myślenie w stylu programistycznym. Pouczysz się jezyka, jednego to maks tydzień i następny już potrafisz w taki sposób, żeby coś poklikać i się dostać.
Nawet bym powiedział, że w programowaniu najważniejsze są kontakty. Pograj sobie w gierki, idź na atp poznaj ludzików i może będziesz mieć akurat szczęście :p
@warning_sign: dziękuje Ci. Znajdę sobie jakieś internetowe samouczki plus ogarnę jakąś literaturę i się tym zajmę. A jak już to mniej więcej poznam to się będę dalszymi językami interesował i mam nadzieje, ze ostatecznie na tyle będę się w tym orientował, ze dam rade znaleźć jakąś fajną prace. Dzięki Ci za pomoc raz jeszcze ;)