Wpis z mikrobloga

@malywodzu99: Ja ostatnio z macOS zmigrowałem na ThinkPada z Pop_OS! - całkiem spoko distro oparte na Ubuntu. Dopracowany Gnome z kilkoma usprawnieniami, od ręki wsparcie dla GPU Nvidii (jeśli ktoś potrzebuje).
Ale środowisko graficzne to Gnome - więc nie każdemu pasuje. Wypróbuj, jeśli wolisz inny DE to może po prostu Ubuntu.
Wcześniej miałem Manjaro, ale tam z racji naprawdę nowych wersji wszelkich pakietów czasem coś potrafiło się #!$%@?ć. Ale jak dla
@TX2019: Nie jest. Często gęsto ma problemy z zależnościami i krzaczą się przy aktualizacjach. Trzeba potem ręcznie naprawiać.

Znaczy jak ktoś ma to w dupie (jak ja, bo w sumie jest o niebo wygodniejszy pacman z aur helperami), to używa i się nie przejmuje. Ale jak masz to mamie zainstalować na komputerze, to nie polecam.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malywodzu99: chcesz stabilności, to masz Debian, Slackware, CentOS - tylko na desktopa wersję pakietów będą pamiętać czasy dinozaurów (weź po uwagę że Linux jest dość spójny i stare pakiety uniemożliwiają korzystanie z nowszej wersji programu, patrz np. GIMP, tak wiem można korzyść że Snapów czy innej protezy, ale to zabawa i wielkie pliki)...

instalowałbym OpenSuSe Leap, Mint, Ubuntu LTS - w tej kolejności :-)
@TX2019: Chyba że masz laptopa z Nvidią i Optimusem i najnowsza aktualizacja sterowników wywala ci Xorga jak uruchomisz GIMPa w UHD. Albo wraca tearing ekranu, który naprawiłeś pół roku temu.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malywodzu99: A! Byłbym zapomniał, wbrew pozorom całkiem dobra jest Fedora. Świeże pakiety i dobra stabilność.
To takie trochę zapomniane distro w czasach Ubuntu, ale jest dość prężnie rozwijane. Community za granicą też spoko, nie wiem jak w Polsce.