Wpis z mikrobloga

Halo #czestochowa

Dużo mieszkań w Częstochowie ma taką wnękę jak na zdjęciu poniżej. Czy ktoś z Was Mirki i Mirabelki miał/ma coś takiego u siebie w mieszkaniu i wie czy można to usunąć, ew zabudować/przerobić np na garderobę? Kupuję mieszkanie z czymś takim i nie do końca wiem co z tym fantem zrobić, a dość mocno mi się to nie podoba.

#budownictwo dzielnica #tysiaclecie
virus-t - Halo #czestochowa 

Dużo mieszkań w Częstochowie ma taką wnękę jak na zdj...

źródło: comment_fPpSMAuS4khIPcYkQ1VJDVtdb4AXsfwB.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
ew zabudować/przerobić np na garderobę?


@virus-t: może drzwi przesuwne, a w środku z karton gipsu porobić dodatkowe ścianki/półki?

U moich rodziców w mieszkaniu jest taka wnęka, ale nic z tym nie robili, mają tam łóżko.
  • Odpowiedz
@virus-t: Czy to mieszkanie wzdłuż torów bliżej promenady? Wydaje mi się, że oglądałem je kiedyś xD
Typ mówił, że można wstawić w to przesuwane drzwi i mieć sypalnie. Tylko ze on wołał 250k za 45m2 za to mieszkanko xd. Fajny patent ma na osłonięcie rurek z wodą i gazem takimi kratkami odzobnymi
  • Odpowiedz
Na 99% jest to zwykła ściana działowa. Można śmiało to usunąć.
Najlepiej sprawdzić w dokumentacji mieszkania lub zawołać fachure, rozpozna to bez kłopotu :D
  • Odpowiedz
@Pete1: najbardziej to by mi zależało na usunięciu tego i powiększenie salonu, ale potrzebuję zrobić projekt, a na decyzję ze spółdzielni (czy gdzie tam będę musiał złożyć pismo) o pozwolenie na wyburzenie będę pewnie czekał z miesiąc albo dwa.
  • Odpowiedz
Czy to mieszkanie wzdłuż torów bliżej promenady?


@komar251: Nie wiem, złapałem pierwsze foto z google. W moim mieszkaniu jest identyczna ale zastawione meblami wiec nie miałem jak dać dokładnego zdjęcia, bo nie było tego widać.

Na 99% jest to zwykła ściana działowa. Można śmiało to usunąć.


@Wojskowyo2o: No właśnie martwi mnie czy nie leci górą jakaś belka czasem. Ścianki ma cienkie i też mi się wydaje, że można usunąć ale
  • Odpowiedz
@virus-t: Jeżeli jest to działówka to nie ma mowy o żadnym pozwoleniu na wyburzenie.
Najlepiej zapytaj sprzedającego czy jest to działówka lub poproś o udostępnienie dokumentacji podwykonawczej mieszkania jeśli taką posiada.
  • Odpowiedz
Jeżeli jest to działówka to nie ma mowy o żadnym pozwoleniu na wyburzenie.


@Wojskowyo2o: A nie odwrotnie? Działówki to nie ma problemu z wyburzeniem, a nośna jest nie do ruszenia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@virus-t: kupujesz mieszkanie o pytasz wykopków? #!$%@?ło Cię? A skąd ktoś ma wiedzieć czy to stare budownictwo czy wielka płyta czy ściany nośne czy działowe? U mnie w blokach takie coś jest nośne i albo tam robisz łóżko, albo szafo/garderobę. A jak są to ściany działowe, to możesz #!$%@?ć co chcesz. Masz zazwyczaj tylko zgłosić remont i głośne prace. Nośne też możesz wywalić, ale najpierw plan architekta z wyszczególnionymi podporami, potem
  • Odpowiedz
#!$%@?ło Cię?


@Profil_Internetowy: biorę kredyt na 25 lat w tym kraju z dykty w mieście nawet nie wojewódzkim - zdaje się pytanie retoryczne xD

kupujesz mieszkanie o pytasz wykopków?

Sam jesteś wykopkiem i całkiem sensownie mi odpisałeś ( ͡º ͜ʖ͡º) więc czasem warto zapytać.

A skąd ktoś ma wiedzieć czy to stare budownictwo czy wielka płyta czy ściany nośne czy działowe?

Widziałem masę mieszkań z taką
  • Odpowiedz
@virus-t: mam taką wnękę i ogólnie z tego co wiem to tego nie można usunąć, bo niby ściana nośna czy cuś, ale z tego co wiem to część osób (10-20 lat temu) pousuwała to u siebie i niby blok dalej stoi...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@virus-t: na bank to nośne, na bank to możesz usunąć jak zrobisz projekt i podpory

@Miecz12: ja bym to zgłosił do nadzoru, do stanu poprzedniego nie wrócą, ale zrobią podpory i zapłacą mandat. Bo takie #!$%@? to nawet przerobienia gazu nie zgłaszają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mentalność "w moim domu mogę wszystko" a mieszkają w bloku z innymi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Profil_Internetowy: tylko że ja nie wiem którzy, ojciec jak żył to mi mówił o tym że kilka osób sobie to pousuwało, ale tak jak mówie, to było ze 20 a może i nawet 30 lat temu, ciężko powiedzieć

ja w tej wnęce mam łóżko i szafkę i jest ok, można sobie zasłonić jak goście przyjdą, a jak spanie jest to odsłonić, żeby się nie udusić
  • Odpowiedz
@virus-t: czemu nie poszukasz czegoś w nowszych technicznie blokach z normalnymi pomieszczeniami? Te kilka bloków koło torów tramwajowych jest akurat jednymi z gorszych na Tysiącleciu- kiepsko z parkingiem, układ no jak widać, tramwaj niesie hałas okrutnie szczególnie nocą. Sam mieszkam dużo dalej niż te bloki od torów, okna nowe a i tak w nocy słyszę łomot jak jedzie ten złom. Do tego jak 4 piętra to windy nie ma.

Obok szpitala
  • Odpowiedz
czemu nie poszukasz czegoś w nowszych technicznie blokach z normalnymi pomieszczeniami?


@Singularity00: zdjęcie jest poglądowe, to nie jest mieszkanie przy linii tramwajowej.
Całe życie mieszkam w centrum więc wiem co to jest hałas z ulicy. Dodatkowo kupuję od znajomego, bez pośredników i w bardzo atrakcyjnej cenie. Układ pomieszczeń też jest wg mnie bardzo dobry, a do tego duża ustawna łazienka niemal w "kwadracie" co pozwala na bardzo fajną jej aranżację.
Zanim
  • Odpowiedz
@virus-t: to jak nie przy linii to lepiej :D Sam całe życie mieszkałem przy drodze, teraz jestem niby dalej niż kiedyś w metrach ale w nocy łomot jak jedzie złom MPK jest okropny ;D Zwykły szum aut to nawet nie jest przeze mnie zauważany :D
Sądziłem, że to przy linii bo pełno jest właśnie ogłoszeń z tych kilku bloków przy torach - patrzę sobie często po ile chodzą mieszkania w okolicy
  • Odpowiedz
patrzę sobie często po ile chodzą mieszkania w okolicy bo być może będę sprzedawał za jakiś czas


@Singularity00: zajebiście drogo :-) Tysiąclecie i Północ od 4200-4500zł za metr, 4700 Parkitka, nowe budownictwo m.in. na Parkitce koło szpitala 5000-5200. Trzy lata temu jak moja siostra pracowała w nieruchomościach to 3200zł to było bardzo drogo xD
  • Odpowiedz
@virus-t: tak, właśnie ceny tak rosną że nic tylko czekać :D

Byłem nawet bliski kupna już mieszkania na parkitce w nowym osiedlu ale zrobiłem rozeznanie jak to wygląda w praktyce i serdecznie dziękuję za mieszkanie z widokiem na balkon sąsiada ( ͡° ͜ʖ ͡°) i 30k za wąskie miejsce w hali garażowej :D w Częstochowie.... rynek zwariował już do reszty... rozumiem ceny 7-8k w Katowicach itd. ale
  • Odpowiedz