Wpis z mikrobloga

Czy wyrastanie z Korwina wygląda tak?

"Glosowanie na Korwina nie jest modne, jak powiem kolegom to nie będę tym cool poprawnym politycznie, lepiej stracić godność i lizać dupę społeczeństwo, znaczy się dostosować, tak to lepiej brzmi"

Korwin mówił o tym ze ludzie jak naucza się miliona przepisów podatkowych to nie chcą żeby to zniesiono bo by stracili przewagę nad nowymi co wchodzą w rynek.

#polityka #korwin #konfederacja
  • 48
@FLAC: To niegadanie z innymi grupkami jest spowodowane strachem ze z wyrzuca tego kogos z grupki. W liceum duzo osób siedziało np 3 lata ciągle z ta sama osoba w ławce, no niemożliwe ze dlatego ze tak chcieli.
@Aokx: ty na pewno chodziłeś do LO w Polsce? Miasteczko 50 000 mieszkańców i żadnych tego typu akcji nie było, były za to śmierdzące mundurki pulowery z jakiegoś sztucznego tworzywa które jako krnąbrny indywidualista rozkosznie ignorowałem co oczywiście odbijało się na ocenach zachowania ;) Liceum to jedne z lepszych wspomnień nie było jakiejś rywalizacji, to prędzej w gimbazie takie zachowania widziałem i sporo innej patologii.
@NijuGMD: Tym czym byla od wieków - obroną zastanego porządku (odpadają wszelkie antysystemy), konserwatyzmem i tożsamością grupową, która niszczy indywidualizm. To właśnie zwolennicy takich Idei zasiadali na prawo od króla w momencie jak powstawały te definicje, liberalizm to lewactwo.

Dlatego dla konfederacji jedyna nadzieja to Ruch Narodowy, który ma w deklaracji ideowej nadal walkę z liberalizmem.

Wtedy może bym rozważył głos. Ale dobrze mi gdzie jestem ( ͡° ͜ʖ
@Pas-ze-mna-owce: PSL ma w deklaracji ideowej walkę z liberalizmem? Z tą obroną zastanego porządku nie zgodzę się (a przynajmniej nie do końca). Bartyzel dobrze to opisał - prawica broni istniejącego porządku dopóki jest on wart obrony. Nasz już nieszczególnie się łapie. Nadszedł czas na rewolucję w imię porządku.

Najogólniejszym, a przeto ogarniającym możliwie najszerzej różne odcienie «prawicowości», określeniem pozytywnym «prawicy» jest występująca we Francji okresu II Republiki (1848-1852), jak również w
@Ignacy_Patzer: Czyli Reakcję :P nie bez przyczyny NaRa była klasyfikowana jako ruch postępowy :P
Nie mam nic przeciwko reakcji, ale to dla mnie powrót do dawnego systemu, a nie zniszczenie obecnego i mgliste idee o tym,że będzie lepiej. Dlatego zaznaczylem,że odpada antysystem, nie,że odpada inny system.
PSL to em. EM. No na pewno jest konserwatywny i akcentuje tożsamość grupową :P Nawet w koalicji z PO zawsze byl tym, który hamowal wszelkie
@Pas-ze-mna-owce:

Jedyny ratunek dla konfederacji to totalne wchłonięcie przez Ruch Narodowy.

A później znowu wynik wyborczy rzędu 1-2%( ͡° ͜ʖ ͡°)

która niszczy indywidualizm

To skoro indywidualizm zły ,to może kolektywizm? Taki "fajny" system patrz. nazizm , komunizm.( ͡° ͜ʖ ͡°)

liberalizm to lewactwo.

Bo poszanowanie prawa i własności jest takie lewacki. W kołchozach to dopiero była prawica.( ͡° ͜ʖ ͡
@Al-3_x: Skąd niby wziąłeś te 70%? Dopóki ktoś nie złoży aktu apostazji jest Katolikiem. Wykluczyć się z kościoła można jeszcze tylko po przez swoje zachowanie ,ale ono musi być naprawdę spektakularne i w sumie medialne. Zresztą katolicyzm to zawsze była istota Polskiego ducha. Ale i tak niektórzy powiedzą, że kościół to w Polsce okupant i za pogaństwa gdy byliśmy tuzinem małych dzikich plemion to było super i mieliśmy niewiadomo jaką kulturę
@PolskiNacjonalista2005:

Dopóki ktoś nie złoży aktu apostazji jest Katolikiem

No idąc tą logiką to nawet ja jestem katolikiem xD W praktyce jednak liczba niewierzących wzrasta. Szczególnie u młodzierzy.
A ci co wierzą zazwyczaj nie praktykują.

Zresztą katolicyzm to zawsze była istota Polskiego ducha.

Jasne. Ciesze się, że duch naszego narodu jest oparty na bajkach z bliskiego wschodu.

Gdybyśmy nie przyjęli chrześcijaństwa po dobroci to by je nam Niemcy i Czesi narzucili
@Pas-ze-mna-owce:

Toś dowalił, skoro kontrą wobec liberalizmu ma być komunizm i kolchozy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie powiedziałem, że kontrą do liberalizmu są kołchozy. O komunizmie powiedziałem w kontrze do twojej wypowiedzi potępiającej indywidualizm wskazując ,że jego przeciwieństwem jest kolektywizm oraz to że kolektywizm to główny składnik totalitaryzmów takich jak komunizm czy narodowy socjalizm. Jeżeli natomiast chodzi o liberalizm to wskazałem ,że antyliberałami byli także Hitler i
@PolskiNacjonalista2005: To jak powiedzieć, że śrubka jest zła, bo śrubkę znajdziesz w czołgu xD
Jak każdy rynkotard i lolbertarianin nie masz zielonego pojęcia o historii, którą tak szafujesz. Przeanalizujmy źródla sukcesów gospodarczych:
- Korea Południowa - ultraprotekcjonizm, najmocniejszy na świecie
- Europa Zachodnia, Skandynwia, Kanada, USA - Keynesizm
- Turcja (w kilkadziesiąt lat z narodu pastuchów analfabetów do poziomu przecietnego kraju Europy) - dosłownie rabunek podatkowy (284% podatku) niewielkich elit, bo
@PolskiNacjonalista2005: Ja bym widział społeczną gospodarkę rynkową jako dość sensowny kompromis. Progresywne podatki dochodowe (w tym możliwie najmniejsze obciążenie tych zarabiających w okolicy płacy minimalnej), stworzenie sensownego systemu szkolnictwa (w tym też zawodowego), dającego możliwość awansu społecznego i wykorzystania potencjału najuboższych warstw społecznych, duże ulgi prorodzinne (przy czym celowałbym raczej w "pełne" rodziny niż samotne matki), silne związki zawodowe i to chyba tyle. Dopiszę jeszcze coś do tej "litanii życzeń" jeśli
@Ignacy_Patzer: To co Ty mówisz jest dobre. Ale są systemy od tego lepsze. Twój pomysł nadaje się do państw bogatych, które już wypracowały swój kapitał. Polska takim państwem nie jest. To co ty mówisz daje powolny zrównoważony wzrost ( nawet nie tyle wzrost co nie utrata wypracowanego majątku). Polsce jest natomiast potrzebny skok do przodu. To co ty mówisz można przyrównać do rodziny co wypracowała już swój majątek i teraz inwestuje
@PolskiNacjonalista2005: @Ignacy_Patzer Pinochet zrobil dobrą robotę wyjmując kraj z kryzysu zrobionego przez komunistę Allende, bez dwóch zdań. Ale jego Chicago Boys mieli do tego stopnia wolną rękę, że utworzyli tam kraj z gigantycznymi nierównościami społecznymi i dużym bezrobociem. Zwiększyla się liczba najbogatszych, ale dwukrotnie wzrosla liczba żyjących poniżej granicy ubóstwa, po drodze doszło do recesji, a "chilijski cud" skończył się.... w zasadzie brakiem spekatkularnego sukcesu. Gospodarka Chile wystrzeliła do góry dopiero
@PolskiNacjonalista2005: @Al-3_x: Pozostaje wtedy zasadnicze pytanie - czy katolicy "na papierze" (tj. ochrzczeni w dzieciństwie), którzy później albo praktykują od wielkiego dzwona/w ogóle/ze względu na rodzinę, albo wyznają (świato)poglądy całkowicie sprzeczne tylko z doktryną katolicyzmu, albo i innych wyznań chrześcijańskich, tudzież nie ukrywają się z tym, że "wierzą na swój sposób"/"wierzą w Boga, a nie w Kościół", a nie dokonali apostazji, bo im się nie chce/nie mogą/wiedzą, że praktycznie to
@Pas-ze-mna-owce:

Wolnorynkowcy powinni jak już spojrzeć na Hiszpanię Franco od 1953 roku, kiedy przeszedł z korporacjonizmu do coś miedzy amerykańskim keynesizmem i niemieckim ordoliberalizmem.

Znane mi zjawisko tak zwany hiszpański miraż. Starzy Falangiści odkryli ,że narodowy syndykalizm nie działa i rozpoczęli reformy.

Korea Południowa to wystarczające dla mnie przykłady tego jak widziałbym ułożony kraj.

Korea ma obecnie problem właśnie przez lata protekcjonizmu oraz przez to ,iż większość ich gospodarki tworzą wielkie
źródło: comment_8hBNu7zl0zCDtswM54uEeCDJ6sz3Jmyb.jpg
@PolskiNacjonalista2005: Dobry Boże, ale bredzisz.

Od końca - rządy chilijskiego guru, do którego masturbuje się dalej pseudoprawica skończyły tak, że za jego rządów Chile NIGDY nie przebiły nawet kontynentalnej średniej. Nigdy. Sukces Chile to głównie sukces socjaldemokratki Bachelet i umiarkowanej chadecji z lat '90, które bardzo mocno obudowały archaizmy Pinocheta nowoczesnymi rozwiązaniami socjalnymi. Kapitalizm jak zwykle udowodnił, że nie działa. Ale to pewnie nie był PRAWDZIWY wolny rynek ( ͡°
źródło: comment_MQvqrgxO3K6DvgnB9FYMRzRv77N817yd.jpg
@PolskiNacjonalista2005: Dalsze twoje kłamstwa - Korea Południowa ma 3,1% wzrostu, czyli wiecej niż USA, Niemcy, Japonia i w zasadzie każdy rozwinięty liczący się kraj. Nie ma nikogo kto by przebijał Koreę. Chciałbym taką stagnację będąc na ich poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Własnie to co wymieniłeś jest źródłem sukcesu Korei. I właśnie dlatego Korea się rozwija szybciej niż każdy inny liczący się kraj.

A hiszpańscy falangiści na
@Pas-ze-mna-owce: Masz tutaj dobry wywiad na temat chilijski. Pokazana w nim jest polityka gospodarcza Allende, Pinocheta i demokratów. Pokazane zalety i wady. Z wad np kryzys lat 80 spowodowany zadłużeniem ( nawet nie tyle państwa co społeczeństwa). Jako wadę podano również to ,że spółki miedziowe zostały znacjonalizowane dopiero przez demokratów. Wyjaśniony jest również kryzys emerytalny.
https://www.youtube.com/watch?v=m3Sfr-VyAVo
Jako, że wywiad jest dość długi polecam odsłuchać na prędkości 2.0
@Pas-ze-mna-owce:

Korea negatywnie odczuwa skutki nadmiernej centralizacji także dziś. W roku 2012 firmy należące do 10 największych czeboli wytworzyły 76 proc. PKB. W efekcie mamy do czynienia z dualną gospodarką. Międzynarodowe giganty w rodzaju Samsung Electronics i Hyundai Motors mają jedną z najwyższych na świecie w swych branżach produktywność (na te dwa czebole przypada 25 proc. koreańskiego eksportu), ale 90 proc. Koreańczyków pracuje w małych firmach, głównie w usługach, których produktywność