Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
Właśnie wręcz przeciwnie, sięgnęli po rozum do głowy.

Nawiązując do tego posta chciałbym uświadomić społeczność, że pierwszy komentarz jest hipokryzją.

Levi's w myśl kapitalistycznych standardów skupił się aby produkować jak najtaniej swoje produkty. W ten oto sposób zaczęli dodawać domieszki, zaczęli stosować mniejszą ilość nici bądź gorszej jakości (czyli tańszej), przyspieszyli proces produkcyjny co również odbiło się na trwałości i jakości produktu.

Tak więc kapitalisci powinni się cieszyć że Levi's poszedł w tym kierunku bo jest to typowo kapitalistyczne podejście - osiągać jak największe zyski redukując koszty na każdym etapie produkcji.

To nie tylko tyczy się firmy Levi's, na pewno każdy z was zauważył że produkty w dzisiejszych czasach są mniej trwałe, nawet nie raz wychodziła afera, że producent umyślnie daje słabsze podzespoły aby usterka pojawiła sie niedługo po okresie gwarancji czyli tzw. Postarzanie produktu.

#ciekawostki #modameska #kapitalizm #antykapitalizm #elektronika
Jaracz_Joint - Właśnie wręcz przeciwnie, sięgnęli po rozum do głowy. 

Nawiązując do ...

źródło: comment_HGel0K6tJuhkUkbMiAdCymU9GOI8G5G9.jpg

Pobierz
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gumaa: Ty tak uważasz, ja tak uważam, a jednak takie firmy jak Samsung, Apple są pionierami na rynku. W takim razie nie jest to kapitalizm, dlaczego jednak usilnie dążymy do tych standardów i nadal kupujemy produkty tych producentów?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Jaracz_Joint: ja się nie dziwię, że promujesz antykapitalizm, jeżeli w twojej wersji nikt nie bierze zadowolenia klienta pod uwagę. Bo bez niego kapitalizm faktycznie by nieistniał.

A firmy takie jak Apple i Samsung mimo wszystko wciąż dostarczają produkty, które ludzie chcą kupować. Chociaż ich pogorszenie usług powoduje powstanie nowych firm, które dostarczą to samo taniej. Nie dzieje się to w przeciągu paru dni i to naiwne z twojej strony wytykać ich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gumaa: bo nikt nie bierze pod uwagę zadowolenia klienta więc ciężko nazwać to kapitalizmem do którego tak wszyscy usilnie dążą. To nie problem z moim myśleniem, a żądaniem tłumu, domagają się "kapitalizmu z zachodu" nie wiedząc czym jest ten twór.

Alternatywą jest rynek na którym dominuje klient a nie producent, nawet jeśli miałoby to narazić producentów na straty - ryzyko prowadzenia biznesu.
@Gumaa: Dokładnie, to centralne planowanie jest najbardziej nieudolne. Już nie będę wspominał jak nieefektywne jest ilościowo - jak nie ma konkurencji, znika dążenie do jakości. Państwo utrzymuje nierentowną produkcję która w wolnym rynku dawno by splajtowała. Ludzie tylko z takich produktów korzystają bo nie ma innych.
Niektórzy mówią że w socjalizmie produkowało się produkty bardziej nastawione na długotrwałość ale to ściema. Wtedy na Zachodzie były równie lub bardziej trwałe bo jeszcze
@Jaracz_Joint: To jest prawda co piszesz o obniżaniu jakości, tylko że to jest wina konsumentów którzy często świadomie to robią, wolą zapłacić mniej teraz, a o przyszłość się później martwić. Spodnie ciągle można kupić dużo lepszej jakości, tylko większość woli kupić taniej.
Elektronika zaczęła tracić na jakości kiedy popularne marki dla profesjonalistów stały się markami typowo konsumenckimi. Co nie znaczy ze nie można kupić sprzętu na lata, po prostu swoje kosztuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChadimusPrzegrywus: WINA KONSUMENTA ŻE PRODUCENT ROBI ZŁEJ JAKOŚCI PRODUKTY

Większej głupoty nigdy w życiu nie słyszałem, przykro mi ale nie będę prowadził z tobą dyskusji skoro tak uważasz, niczym rzucanie grochem o ścianę xD
@Jaracz_Joint: Robią to co ludzie chcą kupić? Ludzie kupują to co tanie przede wszystkim. Ewentualnie ładnie opakowane w marketing. Ciągle istnieją marki które produkują dobrej jakości spodnie! Tylko zazwyczaj kosztują więcej niż levisy.
Ba, są też tańsze jeansy niż Levisy często gorsze jakościowo!
@Jaracz_Joint: Baranie, każdy kupuje to na co go stać albo co chce. Jeśli chce słabych ale tanich to takie kupuje a producent robi co może żeby było jak najtaniej bo istnieje coś takiego jak konkurencja. Obecnie jest popyt na TANIE jeansy bo ludzie są w większości BIEDNI. Jeśli byłby popyt na zbierane ręcznie z pozłacanymi nićmi to też byłaby podaż i zapewne jest w niewielkim stopniu.

Wysrywy o postarzaniu pomijam z
@Dzieban: Nie zapomnijmy że nikt już nie używa jeansów do pracy w kopalni, lecz zazwyczaj tylko do siedzenia w biurze, a do pracy w trudnym środowisku powinien przydzielić ubiór pracodawca. Więc nawet nie ma potrzeby do trzymania takiego standardu w konsumenckich spodniach ( ͠° °)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dzieban: pomijasz bo nie pasują do twojej teorii? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PeknietaMorda: hmmm... To może by tak nie wprowadzać w błąd konsumenta i dodać etykietę "kupując te spodnie pamiętaj że mogą się rozwalić nawet za miesiąc, bądź ostrożny wybierając nasze produkty" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziwne że zapewniają zupełnie coś odwrotnego.
@zyxen: moim zdaniem cena szczególnie nie drgnęła. Dalej są to spodnie z "wyższej półki", tylko że obecnie wiąże się to jedynie z nieco wyższą ceną i niczym więcej. Jakość faktycznie spadła, ale już od jakiegoś czasu jedno niekoniecznie wiąże się z drugim i trochę dziwne, że to pomieszałeś. Kiedyś faktycznie można było używać słów "tanie" i "kiepskie" wymiennie, ale teraz nawet "droższe" rzeczy często są "kiepskie". I nie wiem czy nazwałbym