Wpis z mikrobloga

Mirki, różowa od 2 miesięcy ma mi9t z gearbest. Z telefonu jest mega zadowolona jednak od czasu aktualizacji do MIUI11 dzieją się z nim dziwne rzeczy. Głównym problemem jest randomowe wyłączanie się telefonu. Wcześniej się przegrzewa i dość mocno ciągnie baterię. Czytałem na forach, że przyczyną mogą być jakieś aplikacje pracujące w tle, które powodują powyższe jednak ona praktycznie nic nie ma zainstalowane. W tle jedynie działa messenger. Włączone ma dane komórkowe, wifi, gps i bluetooth. Ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać? Wiem, że w ostateczności zostaje przywrócenie do ustawień fabrycznych jednak wolałbym tego uniknąć.

#mi9t #mi9tpro #xiaomi
  • 28
@RegulaminowyUzytkownik: @PurpleHaze: Może źle się wypowiedziałem - przywrócenie do ustawień fabrycznych to nie problem, ale co później? Zostań na starym MIUI bo wcześniej było ok czy wgrać aktualizację do 11 i liczyć, że tym razem będzie ok? Fajnie byłoby mieć nowsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@HaNzER1: eeee jak miales aktualizacje do 11, to fabryczne ci wyczyszcza telefon ale na pokladzie bedzie juz 11.
To jest wyczyszczenie telefonu, ale nie przywrocenie do stanu w jakim wyszedl z fabryki. Updaty czy miui czy androida nie cofaja sie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HaNzER1: odblokuj bootloader i aktualizuj co tydzień wersję eu - nawet jak coś jest sknocone to bez problemu wrócisz do poprzedniej działającej... W ostatnim czasie miałem jedna taka sytuację gdzie był problem z logowaniem do sieci gsm a tak to bez problemów od pół roku /kupiłem zaraz po premierze/
@Dakkar: Miui to nakładka stworzona przez Xiaomi. Zazwyczaj producenci je tworzą, żeby wyróżnić swój produkt. Samsung ma swoją, Xiaomi, HTC, LG. Wersja Androida to tak jak napisałeś wersja systemu operacyjnego, ale w Xiaomi można mieć Miui 11 z Androidem 9, lub 10, zależnie od modelu telefonu.
@RegulaminowyUzytkownik: Coś w stylu nakładek na Viste, żeby wyglądały jak XP? Nie dam sobie głowy urwać ale problemy zaczeły się chyba jednak po zainstalowaniu najnowszego miui, a nie systemu. Jest jakiś sposób, żeby to cofnąć?