Wpis z mikrobloga

Jak przystało na #gwiazdowski znowu z rigczem. Tym razem dostało się kościołowi i jego polityce. Nawet ci bystrzejsi katolicy widzą, że coś jest nie tak z tą instytucją, ale jak widać hołota jest wystarczająco zmanipulowana. W komentarzach zaś rynsztok piętnowany przez pana profesora. Miód na moje oczy, tak trzymać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bezpośrednio Twitter

#kosciol #polityka #gwiazdowski #bekazkatoli #bekazprawakow
mojemirabelki - Jak przystało na #gwiazdowski znowu z rigczem. Tym razem dostało się ...

źródło: comment_5KNIdKK5LQ7uDjuvODyjp8293Moj8Ch9.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: a ja się z tobą nie zgodzę. Kościół szuka sobie wrogów i się radykalizuje ze względu na utratę swojej pozycji. Tym razem akurat przyczepił się do ekologów jednocześnie robiąc z siebie pośmiewisko, a Gwiazdowski go celnie wypunktował. I nie jest to jednorazowa sytuacja, kościół, albo jego przedstawiciele, dolewają oliwy do ognia, a miarka się zwyczajnie przebiera.

@redo123: dodane.
  • Odpowiedz
@przeciwko78: nawet jeżeli go nie neguję, to alternatywy dla fossil są z dupy i nierealne do spełnienia. Albo utrzymamy obecną cywilizację i będziemy napędzać ją paliwami kopalnymi, albo cofniemy się.

Co do samego GO, to polecma zapoznać się z eksplozją kambryjską oraz poziomem CO2 wtedy. Proponuję też zobaczyć, czy klimat nie zmieniał się przed rewolucją przemysłowa (zmieniał się).
  • Odpowiedz
Kościół szuka sobie wrogów i się radykalizuje ze względu na utratę swojej pozycji.


@mojemirabelki: Typowa wojna zaczepna. Upadające imperium najgroźniejsze jest nie w szczycie potęgi, a chwile przed upadkiem. Wtedy jego ruchy stają się desperackie i atakuje każdego na oślep.
  • Odpowiedz
@mojemirabelki: W ogóle to papa Franciszek nie wspominał czegoś o możliwym wprowadzeniu "grzechu ekologicznego" (t.j. grzechu takiego, że właśnie nie dbasz o przyrodę) czyli stojącego w bezpośredniej kontrze co do tego co głosi Jędraszewski?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Student_AWAS:

Albo utrzymamy obecną cywilizację i będziemy napędzać ją paliwami kopalnymi, albo cofniemy się.

Fajna fałszywa alternatywa, też tak umiem: albo ograniczymy zużycie kopalnych i trochę przyhamujemy z rozwojem jednych dziedzin żeby ekologiczne metody nadgoniły, albo w 2100 będziemy mieli powrót do społeczeństw zbieracko-łowieckich (ale z to z nowymi telefonami)
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: Ty to nazwiesz mentalnością niewolnika a ja zerwaniem z bezmyślnym egocentryzmem. Fajnie przyjść na gotowe (cywilizacja zbudowana przez naszych przodków), ale niefajnie włożyć odrobinę pracy by zapewnić naszym potomkom godny byt? Zapewniam Cię, że nie jest za słaby. Przykład dla laików - dziura ozonowa, która się zasklepia. Po resztę odsyłam do konsensu naukowego mającego 97% zgodności.
  • Odpowiedz