Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@-pafel: rozumiem ze sterownik idzie na wtyczke ta okragla 2.1/5.5 ( mam) na 12v, te trzy kable od tasmy na ida do rgb do sterownika i teraz tak, co na tych dwoch kablach na tasmie jest? Czerwony rozumiem ze to + to do sterownika idzie i z tym bialym nie mam pomyslu co zrobic? Podlaczyc go do - do zasilania czy do + bo potrzebuje wiecej ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: ehh tego wlasnie sie obawialem ze cos popierdzielilem przy wyborze, dzieki za fachowa wiedze. Jestem w ledach poczatkujacy jak widac. Pytanie pod jakim haslem szukac sterownika do tej tasmy ew jaka tasme moge wykorzystac z tym sterownikiem.
Jestem w ledach poczatkujacy jak widac. Pytanie pod jakim haslem szukac sterownika do tej tasmy ew jaka tasme moge wykorzystac z tym


@Akirra: Są chyba 2 standardy sterowania takimi taśmami, choć na 99% masz taśmę na driverach WS2811, dla potwierdzenia trzeba by sprawdzić chipy na taśmie. I musisz szukać sterownika obsługującego te sygnały, aha sterowanie taśmą można podłączyć tylko z jednej strony, strzałki na taśmie wskazują kierunek w którą stronę "podąża"