Wpis z mikrobloga

Szukam #anime lub #seriale #fantasy, w których:
- może istnieć jakiś system nadprzyrodzonych zdolności, który jest "twardy", ograniczony, nie dający boskich mocy każdemu antagoniście
- może skupiać się na walce, ale nie musi
- jeżeli się na niej opiera to dobrze, gdyby zwrócony był ku taktyce, a nie #!$%@?
- w wypadku animacji kreska nie może być "bajkowa", karykaturalna
- nie jest ugrzeczniony, nie boi się krwi czy śmierci bohaterów

Ktoś coś? references: 1 sezon #naruto, #vinlandsaga, #avatar (nickelodeon)
  • 14
  • Odpowiedz
@Heibonna: Jak szukasz bardziej przyziemnego fantasy gdzie bohaterowie nie są op (są zwykłymi śmiertelnikami uwikłanymi w wojnę dużo potężniejszych istot), świat jest spójny i nie występują asspule z jakimś wchodzeniem na kolejny poziom mocy to spróbuj Rage of Bahamut: Genesis. Bardzo mocno inspirowane zachodnim podejściem do fantasy, przez co pozbawione znacznej większości typowo japońskich żenujących odpałów. Gorąco polecam, to było dla mnie bardzo przyjemne zaskoczenie.
kinasato - @Heibonna: Jak szukasz bardziej przyziemnego fantasy gdzie bohaterowie nie...
  • Odpowiedz
@Heibonna: Jakby co jest jeszcze Akame ga Kill, graficznie lekko cukierkowe, za to nadrabia ponadprzeciętną brutalnością i krwistością. Ale to już chyba każdy widział, eh?
kinasato - @Heibonna: Jakby co jest jeszcze Akame ga Kill, graficznie lekko cukierkow...
  • Odpowiedz
@Heibonna: Hunter x Hunter ma chyba bardzo fajny system zdolności z ograniczeniami i taktyką. Śmierci się zdarzają, krew też jest. Tylko nie wiem czy kreska podpasuje.
  • Odpowiedz
@Heibonna:

"Gate"
Tam boskie moce mają tylko bogowie albo pół-boginie, cała reszta jest do zabicie jednym strzałem z karabinu, a próba walki bez taktyki kończy się jednostronną masakrą.
  • Odpowiedz