Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki z #lublin.
Gdzie znajdę myjnię samoobsługową ze szczotką i z dobrą chemią? Mam biały samochód i po ostatniej pogodzie samym ciśnieniem na pewno go nie domyję.
  • 21
@Swilk: Eurowash na Nałkowskich :) Co prawda szczoty chyba nie mają ale za to chemia jak się należy. Ja również mam białe auto i jeszcze nigdy nie miałem problemów z jego domyciem. Pamiętaj tylko żeby przed właściwym myciem położyć na auto aktywną pianę i dać jej 3-4 minuty żeby rozpuściła cały brud. Pianę mają bardzo gęstą i na samochodzie robi się taki fajny baranek rozpuszczający brud :)
@Shirako: Mam położoną ceramikę. Jak do tej pory myłem szczotkami przy tesco, to ani śladu nie zostawiły.
Niestety teraz tam zamknięte, więc muszę znaleźć inną myjnię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Swilk: przyjedź to ci udowodnię że jest porysowany :) Ceramika praktycznie nie chroni przed rysami. Trochę utwardza lakier, ale jak ma się porysować to ci się porysuje
@Matti32: Dzięki za radę. Może spróbuję. Niestety z dotychczasowych doświadczeń wychodziło, że mój samochód da się "prawie" umyć bez szczotki, ale jednak zostaje zwykle cieniutka szarawa warstewka. Wygląda na umyty dopóki nie przejedziesz palcem po lakierze. Nagle się okazuje, że pod palcem kolor jest bielszy.

Ale może byłem na myjniach ze słabą chemią ¯\_(ツ)_/¯

Czy można tam płacić kartą, albo jest rozmieniarka do banknotów?
@Shirako: Już mi to udowodnił ktoś z kluczykiem ( ͠° °) albo innym ostrym narzędziem...
Bo maska od górnej strony tuż przy szybie raczej sama się nie otarła o nic...
@Shirako: Tak czy siak, śladów mycia nie ma. Byłem nawet ze dwa razy z konieczności na automatycznej i też nie widzę jakichś większych zniszczeń. Pewnie parę małych rysek się gdzieś pojawiło, ale ich na razie nie zauważyłem.
@Shirako: Dzięki, niestety jeszcze w pracy siedzę o tej porze. A potem młyn pewnie. Na myjnie pojadę w środku nocy.

Jak rozumiem masz jakieś studio detailingu? Gdzie się mieścicie?
@Swilk: Mimo wszystko spróbowałbym bez szczotki ale za to z dobrą pianą na Domeyki 4 - wydaje mi sie, ze to najlepsza myjnia w Lublinie