Wpis z mikrobloga

Włosoholiczki! Jak dbacie o włosy? Szukam porady i dobrych odżywek :) Trochę prześledziłam fora, poczytałam składniki, ale czasem ciężko przez to przebrnąć. Nie dla silikonów, ale... Nie dla parabenów, ale... Łatwo się w tym zgubić. Może coś mi doradzicie?
O mnie - długie włosy, przycinane raz w roku maksymalnie. Końcówki lekko zniszczone, ale raczej nie ma rozdwajania. Włosy farbowane co 6/8 tygodni, rozjaśniane. Szampon bez SLS, raz na jakiś czas z żeby dobrze zmyć warstwy odżywek. Włosy myte maksymalnie co 3 dni. Maski 2 razy w tygodniu, głównie Ziaja, raz na tydzień/dwa olejowanie. Serum i olejki nakładane namiętnie, nawet kilka razy dziennie.

I tu się pojawia prośba - co polecacie do pielęgnacji? Jaki szampon, odżywka, maska, serum/olejek? A najbardziej ostatnie. Obecnie używam KYO Olejek regenerujący, ale już ponad 2 lata nakładam to samo, więc czas na zmianę.

Lubię krótkie składy. Ten miał:
cyclopentasiloxane, dimethiconol, parfum, caprylic/capric triglyceride, alpha isomethyl ionone, linalool, hydrolyzed collagen, hydrolyzed keratin, C.I.2600 (D&C RED N17), C.I.61565 (D&C GREEN 6), C.I.47000 (D&C YELLOW)

Czy to dobrze, czy to źle? Co możecie polecić w zastępstwie?
#wlosy #rozowepaski #pokazkosmetyczke #wlosomaniaczki
keira - Włosoholiczki! Jak dbacie o włosy? Szukam porady i dobrych odżywek :) Trochę ...

źródło: comment_TO7VeJ7ASQCTS185jIV8FCmHxXgfYfdg.jpg

Pobierz
  • 2
@k_e_i_r_a: W jakim celu używasz tego "olejku" kilka razy dziennie? Widzę po składzie że to typowe sylikonowe serum. Dobre do zabezpieczenia końcówek przed mechanicznymi uszkodzeniami, ale nie widzę sensu stosowania go kilka razy dziennie.
Najlepiej zrób sobie na początek test na porowatość włosów i pod to dobieraj odpowiednią pielęgnację :) Od siebie polecam grupy włosowe na fb.