Wpis z mikrobloga

@wyjadamzgarnka: Kup najtańsze bo na dobrą sprawę i tak nie ogarniasz które Ci będą pasowały. Czy druciaki, czy pełny zamek, czy duże karabinki czy małe, czy na dynemie, cienka czy gruba taśma. Ja osobiście posiadam CT od początku wspinania i są ok. Tasma 12 cm wystarcza jednak warto mieć jednego bądź dwa które będą miały dłuższe taśmy.
@wyjadamzgarnka: a ja powiem że ekspresy tylko z drucianym zamkiem, a nie z pełnym. W niektórych sytuacjach łatwiej się przewiązać. Jak przez ring założysz ekspres z pełnym zamkiem i do tego jeszcze pójdzie jeszcze lina, to po prostu bedzie ciasno. Nie zawsze jest kółko z łańcuchem, a czasami nie dojdziesz na samą górę i trzeba zjechać z pojedynczego ringa. Jest to raczej wyjątek, ale zwykle wtedy trzeba się "mocować". Dlatego ja
@wyjadamzgarnka: ekspresy najtańsze, chociaż ja bym proponował unikać dynemy i małych karabinków (głównie chodzi o ocun kestrel, bo one są małe i tanie). Często da się kupić np. Ocun Hawk dość tanio.
Co do przyrządów to od kubka chyba warto zacząć, ale ja próbuję się przekonać do mega jula.